Star Wars: Rogue Squadron

Scenarzysta netfliksowego filmu “Miłość i potwory” przygotuje nowe “Gwiezdne wojny”

Na 2023 rok zaplanowano premierę kolejnego filmu z uniwersum “Gwiezdnych wojen” – mowa o projekcie “Star Wars: Rogue Squadron”. Za kamerą szykowanej superprodukcji stanie Patty Jenkins – reżyserka “Wonder Woman” i “Monster”. Do współpracy zaproszono właśnie scenarzystę Matthew Robinsona.

43-letni Robinson pracuje w Hollywood od ponad dziesięciu lat. Napisał scenariusze filmu przygodowego Netfliksa “Miłość i potwory” oraz przeboju Paramount Pictures “Dora i Miasto Złota”. Wspólnie z Rickym Gervaisem opracował skrypt komedii “Było sobie kłamstwo” – obaj wyreżyserowali ten film.

Star Wars: Rogue Squadron – kiedy nowe Gwiezdne wojny?

Matthew Robinson naniesie też poprawki na scenariusz “Live Die Repeat and Repeat”, który pomyślany został jako sequel “Na skraju jutra”. Parę lat temu media wiązały go z remakiem “Sklepiku z horrorami” – projekt miał wyreżyserować Greg Berlanti.

Dziś wiemy też, że przygotuje Robinson fabułę do nowego filmu z uniwersum “Gwiezdnych wojen” – mowa o “Star Wars: Rogue Squadron”, który zadebiutuje na ekranach kin 22 grudnia 2023 roku. Na razie koncern Disneya i studio Lucasfilm nie komentują tych doniesień.

Reżyserką “Star Wars: Rogue Squadron” będzie Patty Jenkins – odpowiedzialna za komiksowe blockbustery “Wonder Woman” i “Wonder Woman 1984”. Za realizację dramatu biograficznego “Monster”, z Charlize Theron, nominowano ją do Złotego Niedźwiedzia oraz nagrody im. Edgara Allana Poego. Jenkins otrzymała za tę produkcję statuetkę Independent Spirit, za najlepszy debiut pełnometrażowy.

Czytaj też: “Star Wars: The Bad Batch” – zwiastun serialu z uniwersum “Gwiezdnych wojen”

Projekt “Star Wars: Rogue Squadron” został oficjalnie potwierdzony podczas ubiegłorocznego Disney Investor Day. Na oficjalnej stronie internetowej serii “Gwiezdne wojny” napisano, że w filmie przedstawione zostanie nowe pokolenie pilotów myśliwców kosmicznych, a sama historia pełna będzie wysokooktanowej akcji. Jenkins zapowiada, że “Rogue Squadron” to oryginalny projekt, czerpiący z gier o tym samym tytule oraz z książek “Star Wars: X-wing”. Szkice scenariusza powstawały począwszy od grudnia 2020 roku.

Ostatnia odsłona gwiezdnej sagi ukazała się trzy lata temu. Film “Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” J.J. Abramsa zarobił ponad 1 mln dolarów na całym świecie.

Total
1
Reakcji