Aquaman 2

“Aquaman 2”: Amber Heard gotowa na powrót, oficjalne powitanie od Jamesa Wana

Powoli startuje produkcja filmu Aquaman 2, a Amber Heard otrzymała oficjalny list powitalny od Jamesa Wana. Aktorka przebywa w tej chwili na kwarantannie, a reżyser liczy, że szybko spotka się z nią na planie zdjęciowym. Premierę drugiej odsłony Aquamana wstępnie zaplanowano na 14 grudnia 2022 roku.

Aquaman 2 – Amber Heard powitana na planie

Pierwszy Aquaman okazał się niekwestionowanym przebojem: na całym świecie zarobił ponad 1,1 mld dolarów, a w serwisie Rotten Tomatoes otrzymał 65 proc. pozytywnych recenzji. Korzystne omówienia pojawiły się między innymi w serwisach RogerEbert.com i “TheWrap”, gdzie obraz uznano za “jeden z najbardziej epickich filmów superbohaterskich w historii”.

Powstanie sequela było tylko kwestią czasu. “Dwójkę”, podobnie jak poprzednią odsłonę, wyreżyseruje James Wan, a w rolach przodujących powracają między innymi Jason Momoa (jako tytułowy bohater), Patrick Wilson (jako jego ekranowy brat, Orm Marius alias Ocean Master) czy Yahya Abdul-Mateen II (jako David Kane alias Black Manta).

Amber Heard raz jeszcze wystąpi w roli Mery – pochodzącej z podwodnego Atlantis wojowniczki o umiejętnościach telepatycznych. Aktorka przebywa obecnie na kwarantannie, prawdopodobnie z powodu wykrytego koronawirusa. Nie zapomnieli o niej reżyser James Wan i producent Rob Cowan, którzy na sam początek przygody na planie wysłali jej oficjalny list powitalny. Heard ujawniła treść wiadomości na swoim Twitterze:

— Amber, witaj ponownie w Atlantis. Z wyrazami miłości, James i Rob.

Aquaman 2 – kiedy premiera?

Pełny tytuł Aquamana 2 to Aquaman and the Lost Kingdom. Premiera filmu została zaplanowana na grudzień 2022 roku, choć na planie zdjęciowym wciąż nie padł pierwszy klaps. Warner i DC chcą, by prace nad filmem ruszyły jak najprędzej, choć sprawę wciąż komplikuje pandemia COVID-19 – sequel Aquamana zrealizowany będzie z rozmachem, a przed i za kamerą przewiną się setki, jeśli nie tysiące członków ekipy realizatorskiej.

Fabuła filmu Aquaman 2 pozostaje nieznana – wiemy jedynie, że widowisko będzie bezpośrednią kontynuacją pierwszej części. W sequelu zobaczymy też Temuerę Morrisona i Pilou Asbæka. Scenariusz przygotował David Leslie Johnson-McGoldrick (Obecność 3: Na rozkaz diabła, Sierota), a premierę zaplanowano na grudzień przyszłego roku.

W marcu serwis “DiscussingFilm” ujawnił, że materiały do Aquamana 2 będą kręcone w Wielkiej Brytanii począwszy od czerwca, pod roboczym tytułem Necrus. Warner chciał jednocześnie opracować spin-off pierwszego Aquamana – The Trench – ale z tych planów zrezygnowano w kwietniu.

W pierwszym Aquamanie wystąpili między innymi Momoa, Heard, Willem Dafoe, Nicole Kidman, Dolph Lundgren, Julie Andrews i Djimon Hounsou.

Total
87
Reakcji