kiedy luzowanie obostrzeń

Lockdown potrwa dłużej? Ostateczne decyzje zapadną w poniedziałek

Kiedy luzowanie obostrzeń? Dzisiejsze słowa Olgi Semeniuk oraz rzecznika rządu nie pozostawiają złudzeń. Na połowę stycznia nie ma co liczyć. Obostrzenia będą prawdopodobnie przedłużone.

Wprowadzone mocą rozporządzenia restrykcje, zakazy i nakazy początkowo obowiązywać miały wyłącznie do 17 stycznia. Coraz częściej mówi się jednak o tym, że lockdown zostanie przedłużony o kolejne tygodnie. Wariant ten potwierdziła dziś na antenie radia TOK FM, minister Olga Semeniuk.

Kiedy luzowanie obostrzeń?

Semeniuk odnosząc się do pytania dotyczącego ewentualnego luzowania restrykcji powiedziała, że najbardziej prawdopodobnym wariantem jest nie luzowanie, a przedłużanie obowiązujących restrykcji.

– Przedłużenie obostrzeń to na ten moment najbardziej prawdopodobny wariant, choć wolałabym, żeby on już się zamienił w poszczególne etapy odmrażania gospodarki – mówiła wiceminister Olga Semeniuk. Podsekretarz stanu w MRPiT podkreśliła także, że wprowadzone restrykcje mają na celu chronienie życia i zdrowia Polaków i odciążeniu służby zdrowia.

Czytaj także: Branża fitness idzie na wojnę z rządem

W ocenie wiceszefowej resortu rozwoju prawdopodobnym terminem na luzowanie jest przełom stycznia i lutego, a dokładniej 10-14 dni od zakończenia ogólnopolskich ferii. Te kończą się 17 stycznia.

Adwokaci przedsiębiorców

Semeniuk dodała jednocześnie, że resort rozwoju jest “adwokatem przedsiębiorców” i zawsze będzie ich bronić. Dlatego też Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii rekomenduje poluzowanie restrykcji dotyczących handlu i sprzedaży detalicznej. Dość szybko słowa Olgi Semeniuk pojawiły się we wpisie MRPiT na Twitterze.

Do kiedy lockdown?

O odblokowaniu niektórych branż mówił wczoraj także Jarosław Gowin, który odnosząc się do terminów uznał, że jest za wcześnie, aby udzielić “optymistycznych odpowiedzi”.

– Chcielibyśmy ogół społeczeństwa, a zwłaszcza przedsiębiorców możliwie szybko poinformować o tym, czego należy spodziewać się po 17 stycznia i jestem przekonany, że na początku przyszłego tygodnia będziemy mieli gotowe propozycje – powiedział szef resortu rozwoju.

W sprawie luzowania, bądź ewentualnego zaostrzania obostrzeń wypowiedział się dziś także Piotr Muller. Rzecznik rządu poinformował, że – decyzje związane z dodatkowymi lub przedłużeniem obecnych obostrzeń lub ich modyfikacją będą najpóźniej komunikowane w poniedziałek.

Bądź na bieżąco! Dołącz do Prime News na Facebook lub Twitter i wspieraj nas swoją obecnością.

Total
0
Reakcji