Rob Zombie The Munsters

Rob Zombie potwierdza, że nakręci filmową adaptację “The Munsters”. Znamy obsadę

To już pewne: Rob Zombie wyreżyseruje filmową adaptację The Munsters – słynnego serialu z pogranicza komedii i horroru, który w połowie lat sześćdziesiątych emitowała telewizja CBS. Projekt powstanie dla studia Universal 1440 Entertainment i prawdopodobnie trafi do serwisu streamingowego Peacock.

Na Instagramie reżysera pojawił się post o treści:

— Uwaga, panie i zjawy! Plotki są prawdziwe! Mój następny filmowy projekt to spełnienie marzeń, za którymi ganiałem przez ostatnie dwadzieścia lat: “The Munsters”! Bądźcie czujni – wkrótce więcej ekscytujących wiadomości, a tymczasem prace ruszają do przodu!

Rob Zombie The Munsters
Rob Zombie The Munsters – zapowiedź filmu / Foto Prime News: Instagram.com/RobZombieOfficial

Rob Zombie nakręci film The Munsters – adaptację sitcomu z lat 60.

Wpis Roba Zombiego na Instagramie skomentowali między innymi: muzycy rockowi John 5, Piggy D. i Nikki Sixx, Joe Letz z grupy Rammstein, aktor Shane West, artysta komiksowy J. Scott Campbell, gwiazdor federacji WWE Bronson Reed oraz Darren Lynn Bousman – reżyser Spirali: Nowego rozdziału serii Piła. Post spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem w mediach społecznościowych i w ciągu około czternastu godzin zdobył 195 tys. polubień.

O realizacji The Munsters przez Zombiego na Facebooku informował też jego bliski przyjaciel – aktor Jeff Daniel Phillips. Widzieliśmy go w poprzednich horrorach reżysera (The Lords of Salem, 31, Halloween II, 3 from Hell), a teraz pięćdziesięciodwulatek ma szansę powrócić w kolejnym projekcie. Jeśli wierzyć coraz częściej powtarzanym plotkom, Phillips wystąpi w The Munsters jako Herman Munster – głowa rodziny przyjaznych potworów.

Jego żoną, uderzająco piękną Lily, będzie Sheri Moon Zombie (prywatnie małżonka reżysera). W obsadzie zobaczymy też Richarda Brake’a, Dana Roebucka, Jorge’a Garcię oraz Cassandrę Peterson – znaną z filmów i programów telewizyjnych o Elvirze, Władczyni Ciemności. Zdjęcia do filmowej adaptacji The Munsters mają powstawać w Budapeszcie, który hollywoodzcy twórcy odwiedzają zazwyczaj, by zaoszczędzić na produkcji. W węgierskiej stolicy kręcono między innymi wybrane sceny Czarnej Wdowy, Blade Runnera 2049 oraz Diuny z Timothéem Chalametem.

Rob Zombie – Rodzina Potwornickich w wersji filmowej

Serwis “Deadline Hollywood” podaje, że Rob Zombie zajął stanowiska reżysera The Munsters, ale nie wiadomo, czy napisał też fabułę filmu. 56-latek jest autorem scenariuszy wszystkich swoich aktorskich produkcji – począwszy od Domu tysiąca trupów (2003), a na 3 from Hell (2019) kończąc. Nie napisał jedynie skryptu do filmu animowanego The Haunted World of El Superbeasto z 2009 roku – przynajmniej nie samodzielnie, bo wspomagał go Tom Papa.

W serialu The Munsters (1964–1966) poznaliśmy rodzinę “sympatycznych potworów” mieszkających na amerykańskich przedmieściach, przy ulicy 1313 Mockinbirg Lane. Głowa rodziny wzorowana była na postaci Frankensteina, a jego żona była wampirzycą. Rob Zombie od zawsze deklarował, że jest wielkim fanem sitcomu. Tytuł jego największego hitu muzycznego – metalowego kawałka “Dragula” – pochodzi od samochodu typu dragster, jaki w serialu należał do Dziadka Potwornickiego.

Ponoć w USA filmowa wersja The Munsters miałaby zadebiutować na platformie Peacock i jednocześnie zostałaby wydana w kinach.

Czytaj także
Total
0
Reakcji