Mortal Kombat

Mortal Kombat – 11 mln USD w kasie przed amerykańską premierą. Co z dystrybucją w Polsce?

Film Mortal Kombat Simona McQuoida – ekranizacja kultowej serii gier z gatunku bijatyki – ukazał się już w kilku krajach za granicą i zdążył zanotować pierwsze sukcesy box-office’owe. W światowych kinach widowisko zgarnęło już prawie 11 mln dolarów. W Stanach Zjednoczonych, które mają być dla twórców najbardziej dochodowym rynkiem, premierę zaplanowano na 23 kwietnia. A co z Polską? Kiedy fani będą mieli szansę przekonać się, czy adaptacja się powiodła?

W USA twórcy postawili na dystrybucję kinową i streamingową – film dostępny będzie jednocześnie na platformie typu “wideo na życzenie” HBO Max oraz w kinach. Warner przełożył premierę z 16 na 23 kwietnia z bardzo strategicznego powodu. Niedawno w serwisie Max pojawił się bowiem wyczekiwany blockbuster Godzilla vs. Kong. Warner uznał, że w ten sposób film dłużej będzie mógł święcić triumfy na HBO Max, zanim na platformę “wjedzie” kolejny potencjalny hit.

Czytaj też: Godzilla vs. Kong – rekord box-office’u. 358 mln USD w kasie!

Mortal Kombat – sukces kasowy w Rosji i krajach arabskich

Ekranizacja gier o tym samym tytule zarobiła 6,1 mln dolarów w weekend otwarcia w Rosji, 691 tys. USD w Arabii Saudyjskiej, 689 tys. USD w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, 574 tys. USD w Tajlandii oraz 554 tys. USD w Tajwanie. Serwis “Deadline” podaje, że Mortal Kombat trafił łącznie na 4596 ekranów kin dookoła świata.

23 kwietnia Mortal Kombat zawita też na ekranach amerykańskich. Choć twórcy liczą na wielki sukces, warto zaznaczyć, że poprzednia odsłona serii filmowej – Mortal Kombat 2: Unicestwienie – ukazała się prawie dwadzieścia pięć lat temu. Od tego czasu widzowie mogli zapomnieć o postaciach jak Cole Young, Sonya Blade czy Kano. Nie wiadomo też, czy jednoczesne wydanie filmu na HBO Max nie osłabi jego wyników box-office’owych.

Mortal Kombat – kiedy premiera w Polsce?

Wciąż nic nie wiadomo na temat dystrybucji Mortal Kombat w Polsce. Serwis HBO Max wciąż pozostaje w naszym kraju niedostępny, a kina zamknięte są z powodu pandemii. Polski oddział Warner Bros. nie komentuje sprawy, choć plany dystrybucyjne istniały jeszcze przed zamknięciem kin: zapowiadano, że film ukaże się właśnie 8 kwietnia, w dniu światowej premiery. W lutym opublikowano polskojęzyczny zwiastun.

15 kwietnia Mortal Kombat zobaczą widzowie w Meksyku, 16 kwietnia – w Hiszpanii, a 21 kwietnia – w Australii.

W filmie Mortal Kombat grupa wojowników staje do walki w śmiertelnym pojedynku, który odbywa się w świątyni boga Raidena. Role przodujące grają: Lewis Tan (jako Cole Young), Jessica McNamee (Sonya Blade), Mehcad Brooks (Jackson Briggs) i Josh Lawson (Kano). Organizacja MPAA przyznała filmowi kategorię wiekową „R” – należy więc spodziewać się nadmiaru krwawych i brutalnych scen, co oczywiście pokrywa się z tradycją gier.

Czytaj także
Total
0
Reakcji