luzowanie obostrzeń komentarze memy

Gdy premier luzuje, internet płonie

Od 12 lutego część obostrzeń zostanie poluzowana. Dopuszczalny ma być sport amatorski na świeżym powietrzu, nocleg w hotelu czy wypad do kina. Tuż po ogłoszeniu “nowych restrykcji” internet zapłonął od komentarzy.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował dziś o luzowaniu obostrzeń. Otwarte będą – w reżimie sanitarnym rzecz jasna i wyłącznie czasowo – kina i teatry, hotele, a nawet baseny – te kryte o dziwo. Rządzący dopuścili także uprawianie amatorskiego sportu na świeżym powietrzu – wyłącznie świeżym, więc z uwagi na smog odpadają duże miasta.

Ostrożne luzowanie

Luzowanie musi być ostrożne, a nawet bardzo. Jak zauważył bowiem premier Mateusz Morawiecki, “wirus jest agresywny” i nie możemy pozwolić sobie na frywolność i lekkomyślność.

Gdy mówił, naród słuchał. A dziś słuchał z niedowierzaniem, czego przykład dali użytkownicy wszystkich znanych portali społecznościowych, których strony zalały tysiące memów i komentarzy. Poniżej przykłady – tych politycznych i całkowicie osobistych.

“Rząd pobłądził. Korty odkryte powinny być otwarte od grudnia, za to stoki – od czerwca” – ironizuje dziennikarz Wojciech Szacki.

Premier Morawiecki odmroził i to już w lutym tenis, golf i siatkówkę plażową. Niestety tylko bez kibiców.

– napisał Sławomir Nitras na swoim Twitterze. W innym zaś wpisie dopytywał ironicznie, czy baseny mają być otwarte wyłącznie na zewnątrz.

– Widzę, że generator obostrzeń poszedł w ruch. Tym razem trafiło nam się trochę szczęśliwsze losowanie, ale rząd od razu uprzedza, że to warunkowo. – mówił poseł Konfederacji

Do sprawy luzowania obostrzeń odniósł się także kilkukrotny medalista igrzysk olimpijskich, lekkoatleta Szymon Ziółkowski, który na swoim twitterowym profilu napisał: “Niech ktoś mnie uszczypnie, czy PMM ogłosił dziś, że wznowiona zostaje możliwość aktywności fizycznej na świeżym powietrzu np. na kortach? W lutym? Kto nie grał w tenisa na korcie z 30 cm warstwą śniegu, niech pierwszy rzuci kamień. Brawo. Normalnie szacun”.

Wielu internautów deklaruje, że dzięki luzowaniu obostrzeń weźmie do serca słowa ministra Czarnka i poprawi swoją aktywność fizyczną.

Inni wybierają się do term. Tych warszawskich rzecz jasna.

O luzowaniu obostrzeń, tym co wolno, a czego nie wolno od 12 lutego przeczytasz więcej w tym artykule.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Czytaj także
Total
0
Reakcji