Na rauszu Leonardo DiCaprio

Hollywoodzki remake oscarowego “Na rauszu” z rolą główną Leonardo DiCaprio

Duński komediodramat Na rauszu w reżyserii Thomasa Vinterberga wywalczył przedwczoraj Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny i, jak to często bywa, szybko zwrócił na siebie uwagę hollywoodzkich producentów. Serwis “Deadline” donosi, że już teraz toczą się boje o prawa do amerykańskiego remake’u. Wiele wskazuje na to, że rolę główną zagra w filmie Leonardo DiCaprio.

Remake ma powstać dla wytwórni Appian Way, należącej do Jennifer Davisson. Studio wyprodukowało w przeszłości kilka filmów Martina Scorsese – między innymi Aviatora i Wyspę tajemnic. W realizację mają zostać zaangażowane ponadto Endeavor Group Holdings i Makeready.

DiCaprio pojawi się w nowym Na rauszu jako bohater pierwszoplanowy: nauczyciel, który w ramach “eksperymentu” społecznego zaczyna przyjmować olbrzymie dawki alkoholu.

Na rauszu – amerykański remake. Leonardo DiCaprio wypije hektolitry alkoholu

Na rauszu to koprodukcja Danii, Holandii i Szwecji. Film uhonorowano nie tylko Oscarem, ale też blisko czterdziestoma innymi prestiżowymi nagrodami. Krytycy serwisu “IndieWire” wskazali go jako jeden z trzech najlepszych obrazów nieanglojęzycznych 2020 roku. W Hollywood producenci ostrzyli sobie zęby na remake już od kilku tygodni.

Thomas Vinterberg okazał się przychylnie nastawiony, zwłaszcza jeżeli rolę główną faktycznie wynegocjuje Leonardo DiCaprio. Według reżysera pozwoli to widzom zobaczyć aktora “w zupełnie nowym świetle” – jako wrażliwego mężczyznę przechodzącego kryzys wieku średniego.

W oryginalnym Na rauszu Mads Mikkelsen – słynny serialowy Hannibal Lecter – wciela się w postać Martina – przykładnego ojca, męża, nauczyciela historii, ale też mężczyznę złamanego wewnętrznie, u progu głębokiej depresji. Kumple po fachu rzucają i jemu, i sobie wyzwanie – uważają, że człowiek cierpi na „niedobór alkoholu” w organizmie, którzy należy stale uzupełniać. Mężczyźni postanawiają odtąd przyjmować jak największe ilości wysokoprocentowych trunków, by lepiej funkcjonować w świecie.

Hollywoodzki remake Na rauszu. W obsadzie m.in. Leonardo DiCaprio

Amerykański remake Na rauszu wyprodukują Davisson, DiCaprio, Brad Weston, Negin Salmasi i Mike Hampton. Na razie nie powstał jeszcze scenariusz i nie wytypowano nikogo na stanowisko fabularzysty, ale można przypuszczać, że historia w remake’u nie będzie odbiegała od tej oryginalnej.

“Deadline” dowiedział się, że realizacją anglojęzycznego remake’u byli też zainteresowani Jake Gyllenhaal i Elizabeth Banks.

Po wygranej na Oscarach Thomas Vinterberg dedykował złotą statuetkę swojej tragicznie zmarłej córce Idzie. Miała ona wystąpić w Na rauszu jako ekranowa córka Mikkelsena, ale zginęła w wypadku samochodowym wkrótce po wejściu aktorów na plan zdjęciowy.

Vinterberg prawdopodobnie wyprodukuje hollywoodzki remake wykonawczo, wspólnie z rodakami Sisse Graum Jørgensen i Kasperem Dissingiem.

Czytaj także
Total
0
Reakcji