sprawa Tomasza Komendy film online gdzie obejrzeć

Sprawa Tomasza Komendy film online – gdzie obejrzeć

O sprawie Tomasza Komendy, niesłusznie skazanego za gwałt i zabójstwo nastolatki, słyszał niemal każdy. Sondaż z marca 2018 roku wykazał, że szczegóły tragedii 43-latka z Dolnego Śląska znane są 90 proc. Polaków. Sąd Najwyższy uniewinnił Komendę dopiero w 2018 r., po osiemnastu latach spędzonych za kratami. Wczoraj Tomasz Komenda otrzymał blisko 12 mln zadośćuczynienia i ponad 800 tys. odszkodowania.

Komenda przeżył w więzieniu łącznie 6540 dni. Zanim oddano mu wolność, przeszedł piekło: inni skazani znęcali się nad nim fizycznie i psychicznie. Sprawę mężczyzny najpierw opisano w książce 25 lat niewinności. Historia Tomasza Komendy Grzegorza Głuszaka. We wrześniu ubiegłego roku na ekranach kin zadebiutował film pełnometrażowy – biografia Komendy.

Sprawa Tomasza Komendy film online – gdzie obejrzeć?

Film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” okazał się hitem frekwencyjnym: w połowie października pojawiły się doniesienia, że zobaczyło go ponad 600 tys. widzów w Polsce – wszystko to pomimo pandemii koronawirusa. Filmowa biografia nie tylko zainteresowała kinomanów, ale też spodobała się krytykom. W recenzjach chwalono role aktorskie Agaty Kuleszy i Piotra Trojana (czyli tytułowego Komendy).

Sprawdź też: Biografia Peggy Lee. Billie Eilish i Michelle Williams pracują przy wspólnym filmie

Tomasz Komenda – film online – gdzie obejrzeć?

Film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” dostępny jest online m.in. w serwisie Player, z opcją wypożyczenia za 25,00 PLN lub obejrzenia bez reklam, za 7,50 PLN.

Sprawa Tomasza Komendy online w Ipla.tv

W serwisie rozrywki internetowej Ipla.tv film “Sprawa Tomasza Komendy” dostępny jest jeszcze przez ponad dwa tygodnie, do 28 lutego. Cena za dostęp jednorazowy na czterdzieści osiem godzin to 10,00 PLN.

Sprawa Tomka Komendy film online w VOD.pl

Do 31 stycznia przyszłego roku film znajduje się w pakiecie VOD.pl. Na stronie pojawia się informacja, że biografię Komendy można oglądać „od 24,90 zł”.

Tomasz Komenda – film online w Canal+

W wypożyczalni VOD Canal+ film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” dostępny jest z opcją zamówienia online za 17,90 zł. Portal Upflix.pl, śledzący zmiany w ofercie serwisów typu „wideo na życzenie”, wymienia jeszcze dwie platformy, na których można zobaczyć film: są to Rakuten TV i PLAY NOW.

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” – film oparty na historii, którą żyła cała Polska

W filmie, którego reżyserem jest Jan Holoubek, poznajemy 23-letniego Tomasza Komendę. Z dnia na dzień młody chłopak zostaje niesłusznie oskarżony o brutalne zabójstwo kilkunastoletniej dziewczyny. Ekspertyzy mają potwierdzać, że faktycznie ją zamordował, choć znamy prawdziwą historię – bohater jest niewinny.

Zdany tylko na siebie, Komenda przechodzi za kratami gehennę: jest bity, poniżany i maltretowany. Po wielu latach pojawia się cień nadziei na odzyskanie wolności, a sprawą Tomasza Komendy żyje cała Polska.

Film otrzymał dwa Złote Lwy: za najlepszy debiut reżyserski i najlepszą pierwszoplanową rolę męską (Trojan). Jury wyłoniło go też do udziału w konkursie głównym, gdzie walczył o najważniejszą nagrodę Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, konkurując m.in. z „Salą samobójców. Hejterem” i dramatem „Sweat” Magnusa von Horna.

Sprawa Tomasza Komendy film online. Oficjalny zwiastun

Dziękujemy, że jesteś z nami. Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Czytaj także
Total
0
Reakcji