Christina Ricci Morticia Addams

Christina Ricci jako Morticia Addams? Tim Burton chce aktorkę w swoim serialu

Tim Burton marzy, by w jego serialu Netfliksa zagrała Christina Ricci. Przypomnijmy: parę miesięcy temu ogłoszono, że reżyser-wizjoner nakręci serial Wednesday dla giganta VOD. Będzie on opowiadał o dorosłej Wednesday Addams, która zaczyna naukę w college’u. Teraz dowiadujemy się, że Burton chce, aby postać Morticii odegrała właśnie Ricci.

To odważny ruch: wiele lat temu Christina Ricci wystąpiła bowiem w dwóch filmach z serii Rodzina Addamsów, grając nikogo innego jak właśnie młodziutką (i sadystyczną) Wednesday. Teraz miałaby wcielić się w “swoją” dawną matkę – Morticię Addams.

Dylogia Rodzina Addamsów z udziałem Ricci ukazała się w latach 1991 i 1993, zarabiając łącznie 240,5 mln USD na całym świecie.

Christina Ricci jako Morticia Addams w serialu Netfliksa?

17 lutego – w środę – Netflix podzielił się postem, w którym umieszczono zabawną grę słowną:

— Czy jesteście gotowi na najlepszą Wednesday w dziejach? Aktorski serial o losach Wednesday Addams i jej upiornym wkraczaniu w dorosłość już wkrótce na Netfliksie. Tim Burton ogarnie sprawę, debiutując jako reżyser telewizyjny!

Christina Ricci Morticia Addams
Plakat promujący serial Wednesday / Foto Prime News: Netflix

Teraz wiadomo już, kogo Tim Burton chciałby widzieć w roli tytułowej. Serial będzie stanowił reboot oryginalnego sitcomu Rodzina Addamsów (1964-1966), którego Morticia stanowiła integralną część. Mroczna pani domu o uderzającym uroku osobistym w serialu była grana przez Carolyn Jones, a w komediach z lat dziewięćdziesiątych – przez Anjelicę Huston (i Daryl Hannah, w filmie telewizyjnym).

Na razie nie wybrano jeszcze obsady. Wiadomo jedynie, że Burton marzy o Christinie Ricci w roli Morticii. Nie wiemy też, czy odbyły się już rozmowy reżysera z aktorką. W sieci pojawiają się jedynie plotki o tym, kto zagrałby samą Wednesday Addams: padają tu nazwiska Jenny Ortegi i Bailee Madison. Ponoć twórcy myślą też o obsadzeniu aktorki latynoamerykańskiej – ojciec dziewczyny nazywa się w końcu Gomez.

Christina Ricci rzekomo w serialu o Rodzinie Addamsów. Reżyseruje Tim Burton

Fani Rodziny Addamsów od lat fantazjowali o powrocie dorosłej Christiny Ricci do serii. W sieci można znaleźć wiele fanowskich grafik przedstawiających aktorkę jako Morticię Addams. Ponieważ Ricci była wysoce chwalona za rolę Wednesday w filmach Barry’ego Sonnenfelda z 1991 i ’93 roku (nominowano ją do Saturna i Nagrody Młodych Artystów), jej występ u Burtona wydaje się sensownym posunięciem. Fizycznie 41-letnia dziś aktorka przypomina zresztą Carolyn Jones z oryginalnego sitcomu.

W serialu Wednesday tytułowa bohaterka rozpoczyna naukę w Nevermore Academy i rozwiązuje uczelniane tajemnice dzięki zdolnościom parapsychicznym. Jeden z sekretów dotyczy jej własnej rodziny. Nawiązuje też zupełnie nowe znajomości z innymi studentami – dużo mniej ekscentrycznymi niż ona sama.

Netflix wyprodukuje serial Wednesday we współpracy z MGM Television. Showrunnerami będą Alfred Gough (Tajemnice Smallville) i Miles Millar (Spider-Man 2), a Tim Burton wyreżyseruje kolejne odcinki.

Filmografię Burtona zamyka obraz Dumbo z 2019 roku (w rolach głównych Colin Farrell i Michael Keaton).

Czytaj także
Total
10
Reakcji