star trek

Zwiastuny trzech seriali ze świata Star Treka

W sieci pojawiły się zwiastuny trzech osobnych seriali z kanonu Star Trek – mianowicie Discovery, Picard i Lower Decks. Słynna seria science-fiction od 1966 roku doczekała się trzynastu filmów pełnometrażowych, siedmiu seriali aktorskich i dwóch animowanych. Jej popularność tylko rośnie: obecnie trwają zdjęcia do nowego serialu Star Trek: Strange New Worlds, w planach jest też animacja Star Trek: Prodigy.

Zwiastuny startrekowych produkcji dostępne są już w mediach społecznościowych i zbierają setki komentarzy.

Star Trek: Discovery – zwiastun 4. sezonu

Jeszcze w tym roku ma ukazać się czwarty sezon serialu Star Trek: Discovery, który w Stanach Zjednoczonych pokazywany jest na platformie VOD Paramount+, a polskim widzom udostępniony został przez Netflix. W zwiastunie nadchodzącej serii Kapitan Michael Burnham (Sonequa Martin-Green) i członkowie jej załogi zapuszczają się w rejony anomalii grawitacyjnej, przez którą statek USS Discovery może zostać doszczętnie zniszczony.

W trailerze widzimy Burnham w czerwonym kostiumie kapitańskim. Pod koniec trzeciego sezonu Discovery bohaterka – wcześniej z tytułem komandora – mianowana została kapitanem okrętu.

Zwiastun czwartego sezonu Star Trek: Discovery udostępnił na Twitterze Anthony Rapp (serialowy Paul Stamets).

Star Trek: Picard – zwiastun 2. sezonu

Na rok 2022 zapowiedziano powrót serialu Star Trek: Picard. W jego drugim sezonie, liczącym dziesięć odcinków, powrócić ma wątek “ostatecznej granicy”, który wcześniej poruszono w filmie Williama Shatnera z 1989 roku. W obsadzie serialu pojawi się John de Lancie jako omnipotentny Q – wcześniej postać gościła między innymi w serialu Star Trek: Następne pokolenie (1987-1994). Q pojawia się w nowo udostępnionym trailerze, którym podzielił się Alex Kurtzman, jeden z showrunnerów.

W drugim sezonie serialu Star Trek: Picard zobaczymy też Whoopi Goldberg jako Guinan, Jeri Ryan jako postać “Siedem z Dziewięciu” oraz Brenta Spinera (Altan Inigo Soong). Patrick Stewart występuje w roli tytułowej, jako były dowódca USS Enterprise-D Jean-Luc Picard.

W Stanach Zjednoczonych Picard będzie pokazywany na Paramount+. Amazon Prime Video będzie pokazywał kolejne odcinki 24 godziny po amerykańskiej premierze w ponad dwustu krajach świata.

Star Trek: Lower Decks – zwiastun 2. sezonu

12 sierpnia swoją premierę odnotuje drugi sezon innego serialu ze świata Star Treka – z podtytułem Lower Decks. Co więcej, Paramount już teraz ogłosił, że zamówiony został sezon trzeci.

Animowany serial utrzymany w stylistyce sitcomu okazał się przebojem, kiedy zadebiutował latem ubiegłego roku w CBS All Access. Był następnie pokazywany przez Amazon Prime Video między innymi w Europie, Japonii, Indiach, Australii i Nowej Zelandii. Lower Decks chwalony był za “luźny” ton, który wyróżnia go na tle innych produkcji z kanonu Star Treka, ale też za liczne odwołania do poprzednich odsłon serii.

Showrunner Mike McMahan udostępnił zwiastun na swoim profilu na Twitterze.

Wszystkie trailery wypuszczono z okazji wczorajszego “First Contact Day”, święta stworzonego specjalnie z myślą o fanach kanonu. Podobnym, nieoficjalnym świętem fanowskim jest tzw. dzień Gwiezdnych wojen, który odbywa się co roku 4 maja.

Czytaj także
Total
1
Reakcji