warszawa w żółtej strefie

Rzecznik MZ: Od soboty ponad 100 powiatów z obostrzeniami. Warszawa w żółtej strefie

Warszawa w żółtej strefie? To praktycznie już pewne. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia poinformował dziś, że od soboty ponad 100 powiatów obejmą dodatkowe restrykcje. Z uwagi na znaczny przyrost zakażeń, na listę ma trafić także “wiele miast”.

Ilość zakażeń wirusem SARS-CoV-2 tylko w ciągu ostatniej doby wzrosła w Polsce o 3003 przypadki. Największy przyrost odnotowano w Województwie mazowieckim. Koronawirusa potwierdzono w nim bowiem u ponad 500 pacjentów, co oznacza, że co szósty zakażony pochodzi z tego województwa.

– Mamy 3003 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (527), małopolskiego (357), śląskiego (286), wielkopolskiego (242), łódzkiego (223), pomorskiego (193), dolnośląskiego (184), kujawsko-pomorskiego (184), świętokrzyskiego (149) – poinformowało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Ponad 100 powiatów i miast z dodatkowymi obostrzeniami

Do kwestii wprowadzenia w kolejnych powiatach dodatkowych obostrzeń odniósł się dziś rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Zapowiedział, że od soboty możemy oczekiwać powiększenia mapy koronawirusa o przeszło 100 powiatów, w tym także dużych miast takich jak Warszawa.

– Należy się liczyć z tym, że tych powiatów [objętych dodatkowymi restrykcjami – przypis red.], które ogłosimy w czwartek, będzie na pewno ponad 100. Musimy się liczyć również z tym, że w strefach żółtych znajdzie się bardzo dużo miast. Dziś możemy zakażać się na ulicy, dlatego tak ważne jest noszenie maseczek – powiedział Andrusiewicz cytowany przez “Gazetę”. Dodatkowe obostrzenia miałyby obowiązywać od najbliższej soboty 10 października.

Warszawa w żółtej strefie

Z uwagi na to, że województwo mazowieckie jest w ostatnim czasie “liderem” w przyroście zakażeń koronawirusem, Andruszkiewicz uznał, że Warszawa – niemalże z pewnością – znajdzie się w żółtej strefie.

Nie ma co ukrywać, że na 99 proc. Warszawa od soboty znajdzie się w żółtej strefie

– powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Aktualne informacje dotyczące obostrzeń nałożonych na strefy żółte i czerwone dostępne są na stronie ministerstwa.

Total
0
Reakcji