patoreakcja hitem sieci

Patoreakcja hitem sieci. Są pierwsze komentarze Jakimowicza i Pawłowicz

Patoreakcja hitem sieci – nowy kawałek młodego rapera Maty w serwisie YouTube został obejrzany już 4 mln razy, zbierając 385 tys. pozytywnych reakcji i tylko 6 tys. dislike’ów. Mata, do niedawna nieznany szerzej, powrócił wczoraj z utworem Patoreakcja, który z grubej rury uderza m.in. w Krystynę Pawłowicz, Jarosława Jakimowicza oraz Telewizję Polską.

Patoreakcja, jak na ironię, wywołała wiele ostrych komentarzy w przestrzeni internetu. Nagranie i teledysk komentują nie tylko użytkownicy mediów społecznościowych, ale też politycy i… sami przywołani w tekście.

Patoreakcja hitem sieci – Kurski odpowiada na “zaczepkę”

W utworu nastoletniego rapera padają niecenzuralne słowa: „J*bać Telewizję Polską; Jacek Kurski – ch*j ci w dziąsło”. Choć została Patoreakcja hitem sieci, prezes TVP uznał piosenkę za gniot. Co ciekawe nie znalazł jeszcze czasu, by jej odsłuchać.

Jeśli tak, to przypominamy najnowszy kawałek Maty “Patoreakcja”.

Kurski, pytany przez media o odpowiedź na diss Maty, nabrał wody w usta. Jedynie dziennikarzom “Faktu” postanowił udzielić zdawkowej odpowiedzi, mówiąc, że nie trafiają do niego “wulgarne wynurzenia” 20-latka.

Prezes Telewizji Polskiej wyjaśnia, że “nie ma czasu” nadrabiać nowości muzycznych z powodu uroczystego Wielkiego Tygodnia:

Mimo najlepszej woli nie znajduje w sobie potrzeby zainteresowania się jakimikolwiek wulgarnymi wynurzeniami. Zwyczajnie na to nie zasługuje.

Patoreakcja hitem sieci – Jakimowicz i Pawłowicz w natarciu

W tekście utworu dissowani są także Jakimowicz i Pawłowicz. Niegdysiejszy aktor, a obecnie gwiazdor TVP zamieścił na Instagramie ubogi interpunkcyjnie post, w którym wyraził swoje oburzenie nowym kawałkiem. Według Jakimowicza w Polsce “wszystko runie na łeb”, jeśli “następne pokolenia będą takie, jak Mata”.

– (…) Kiedyś użyłem sformułowania, że wojsko mogłoby nauczyć czego rodzice nie nauczyli, ale ja mam widocznie jakieś inne pojęcie na temat wychowania przez rodziców. No bo jeżeli SAM PROFESOR MATCZAK , OJCIEC !! nie widzi nic złego w tych sformułowaniach kierowanych przez jego 20 letniego synka do dorosłych ludzi !! / ojców, rodziców, matki etc., to wszystko jasne, gratulacje. [pisownia oryginalna – przyp.] – napisał Jakimowicz.

Pawłowicz skomentowała post portalu “DoRzeczy” na Twitterze, gdzie Matę podsumowała jako “brzydką twarz, brzydkie wnętrze, ogólną brzydotę”.

Pozytywne komentarze i sukces w sieci

Patoreakcja hitem sieci – tego można było się spodziewać. Pozytywne komentarze Mata dostał między innymi od Kayah, Jakuba Żulczyka i Małgorzaty Halber. Była dziennikarka stacji Viva Polska napisała w mediach społecznościowych:

W tym tygodniu, w którym Olga Tokarczuk odebrała Nobla, Mata nagrał najlepszy polski tekst kultury, jaki słyszałam od dawna.

W teledysku do utworu Patoreakcja wystąpili m.in. Kuba Wojewódzki, Solar i Białas. Nagranie wyprodukował Trooh Hippi, znany ze współpracy z artystami hip-hopowymi i trapowymi.

Zobacz też: Film o polskich imigrantach, a w nim m.in. Luke Evans

Bądź na bieżąco! Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Czytaj także
Total
0
Reakcji