Niezwyciężona

Premiera HBO GO: dokument “Niezwyciężona” o Joannie Jędrzejczyk i świecie MMA

Już dziś, 24 czerwca w ofercie HBO GO pojawia się film dokumentalny “Niezwyciężona”, którego bohaterką jest Joanna Jędrzejczyk – zawodniczka MMA i trzykrotna zawodowa mistrzyni świata w tym sporcie. Obraz wyreżyserował debiutant Tom Kolinski. Opowiada on o dwóch twarzach słynnej 33-latki: jedna należy do twardej sportsmenki i prawdziwej amazonki ringu, a druga do dziewczyny z blokowiska.

Niezwyciężona – film dokumentalny HBO. W roli głównej Joanna Jędrzejczyk

Film “Niezwyciężona” to koprodukcja Polski i Szwajcarii. Tom Kolinski jest nie tylko jego reżyserem, ale też producentem, scenarzystą i montażystą. Obraz powstał dzięki współpracy wytwórni Opus Film, HBO Europe i Tellyho, choć swój udział w produkcji miały też Polski Instytut Sztuki Filmowej i Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy. “Niezwyciężona” miała premierę pod koniec maja podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Czytaj też: Top 10 – najlepsze filmy o mieszanych sztukach walki

Opis filmu figurujący na stronie internetowej HBO GO:

— Historia sukcesu i porażki wyjątkowej zawodniczki, Joanny Jędrzejczyk, która wielokrotnie obroniła tytuł mistrzyni MMA. Twórcy przybliżają postać prawdziwej wojowniczki, która ma odwagę marzyć i działać, realizuje się wbrew stereotypom. Kiedy pada propozycja, by zacząć trenować w USA, Joanna decyduje się zaryzykować, choć wie, że ceną będzie samotność i oddalenie od rodziny. Cały czas walczy o pozostanie najlepszą zawodniczką na świecie, ale też o uznanie w rodzinnym kraju. W jej drodze na szczyt wielokrotnie zderzają się samodyscyplina z wygodą, sława na ringu z lekceważeniem w życiu prywatnym, poświęcenie z rozczarowaniem, monotonia treningów z energią walki. Poznajemy dwa oblicza bohaterki – zwykłą dziewczynę z sąsiedztwa i przerażającą wojowniczkę, która fascynuje miliony fanów.

Zwiastun filmu podpowiada, że “Niezwyciężona” to dokument o kobiecie z “jajami”, mającej odwagę działać i mówić to, co powiedzieć trzeba. Joanna Jędrzejczyk odbyła dwadzieścia walk zawodowych, z których szesnaście wygrała. Uchodzi też za celebrytkę: gościnnie wystąpiła w filmie “Kobiety mafii 2” Patryka Vegi oraz serialu TVN-u “Szpital”.

Źródło: HBO Europe s.r.o., Opus-Film sp. z o.o., Tallyho! GmbH

Total
65
Reakcji