Nowa Czerwona Sonja

Jaimie Alexander dołącza do obsady nowej “Czerwonej Sonji”?

W Hollywood trwają prace nad filmem z podgatunku miecza i magii Czerwona Sonja za jego realizację odpowiada studio Millennium. Wygląda na to, że do obsady dołączyła właśnie aktorka Jaimie Alexander, gwiazda Thora i serialu Blindspot: Mapa zbrodni. Na Instastories 37-latki pojawiła się fotografia przedstawiająca scenariusz Czerwonej Sonji.

Alexander zamieściła w serwisie Instagram relację z podróży samolotowej, podczas której czas umilała sobie lekturą skryptu. Ze zdjęcia dowiadujemy się, że autorkami fabuły filmu są Tasha Huo i Joey Soloway, a szkic scenariusza zatwierdzono 8 kwietnia tego roku.

Nowa Czerwona Sonja
Nowa Czerwona Sonja – Jaimie Alexander w obsadzie filmu? / Foto Prime News: instagram.com/jaimiealexander

Nowa Czerwona Sonja – Jaimie Alexander u boku Hannah John-Kamen?

Ani twórcy, ani sama Jaimie Alexander nie potwierdzają udziału aktorki w przedsięwzięciu, choć dla niektórych post na Instastories zdradza już bardzo wiele. Jak dotąd wiadomo jedynie, kto zagra tytułową Czerwoną Sonję – rolę główną otrzymała Hannah John-Kamen, która dotąd wystąpiła między innymi w filmach Ant-Man i Osa oraz Player One, a także w telewizyjnym hicie Gra o tron, jako Ornela.

Serwis “Screen Rant” nie potwierdza, że Alexander na pewno zagra w Czerwonej Sonji, ale zwraca uwagę na doskonałą kondycję fizyczną aktorki – widzieliśmy ją m.in. w filmach akcji Thor, Thor: Mroczny świat oraz Likwidator, u boku Arnolda Schwarzeneggera. Portal stawia hipotezy, według których Alexander mogłaby wystąpić jako sprzymierzeńczyni Sonji na placu boju.

Scenariusz nowej Czerwonej Sonji przygotowała Tasha Huo, fabularzystka nadchodzącego, animowanego serialu Tomb Raider. John-Kamen wystąpiła zresztą w filmowej adaptacji tej słynnej gry, którą w 2018 roku wprowadził do kin Warner. Historia tytułowej bohaterki będzie czerpać z komiksów Marvela i Dynamite Entetainment, które ukazują się na rynku począwszy od 1973 roku. Czerwona Sonja to rudowłosa wojowniczka z opowieści fantasy, która świetnie włada mieczem i zawsze nosi bardzo kusą zbroję przypominającą bikini. Czy w nowym filmie o przygodach Sonji studio postawi na klasyczny strój? Czas pokaże. Warto jednak zaznaczyć, że wszystkie obecnie wymieniane twórczynie (John-Kamen, Alexander, Huo) deklarują mocno feministyczne poglądy.

Nad filmem pracuje też Joey Soloway (Transrodzic) i tak wypowiada się na temat obsadzonej w roli głównej Hannah John-Kamen:

— Hannah to niebywale utalentowana artystka, której poczynania śledzimy od lat. Ona dosłownie uosabia wszystko, co reprezentuje sobą Czerwona Sonja. Skala jej zdolności, jej wrażliwość i siła to cechy, których szukaliśmy dla tej postaci. Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani na tę wspólną, filmową podróż.

Filmografię Jaimie Alexander zamyka sequel Thor: Love and Thunder.

Total
70
Reakcji