365 dni 2

Dwa (!) sequele “365 dni” produkowane przez Netflix. Ruszają zdjęcia!

Już od dłuższego czasu wiemy, że Netflix zrealizuje kontynuację 365 dni. Potwierdzała to wielokrotnie sama Blanka Lipińska. Teraz okazuje się, że powstaną dwa sequele, a okres zdjęciowy rozpoczyna się za kilka dni.

Nadejście nowych filmów z serii było do przewidzenia. Pierwsza część 365 dni, pomimo wielu skrajnie negatywnych recenzji, szybko pięła się do góry w notowaniach Top 10 najpopularniejszych filmów Netfliksa dookoła świata. Powstanie sequela było kwestią czasu.

365 dni 2 – zdjęcia ruszą jeszcze w maju

Okazuje się, że zdjęcia do kolejnej odsłony 365 dni ruszają jeszcze w tym miesiącu. Ekipa filmowa będzie realizowała materiał w Polsce i we Włoszech, skąd pochodzi aktor Michele Morrone (grający Massimo). Wiadomo, że na planie spotkają się główni odtwórcy z pierwszych 365 dni – Morrone i Anna-Maria Sieklucka. Materiałem do scenariusza będą dwie następne, pikantne książki Blanki Lipińskiej. W latach 2018-2019 autorka napisała literackie sequele o bardzo przewidywalnych tytułach: Ten dzień i Kolejne 365 dni.

Morrone dzięki roli Massimo w hitowym filmie Netfliksa zyskał międzynarodową sławę, o jakiej wcześniej nawet nie śnił (miał w swoim aktorskim CV tylko osiem produkcji, z których większość to seriale). Włoch od ubiegłorocznej premiery 365 dni powtarzał, że chętnie wróci w kontynuacji, jeśli taka powstanie. Teraz będzie miał szansę znów wykazać się aktorsko i zaświecić gołym ciałem przed kamerą.

Barbara Białowąs i Tomasz Mandes znów będą dzielić stanowisko reżyserskie, a w obsadzie, poza Morrone i Sieklucką, zobaczymy Magdalenę Lamparską i Otara Saralidze (którzy wystąpili już w “jedynce”). Włoski model Simone Susinna, który był uczestnikiem reality-show L’isola dei famosi, pojawi się w nowej roli jako Nacho.

Sequele 365 dni realizowane przez serwis Netflix

Blanka Lipińska wyjawiła, że jest “dumna” z powodu powstających adaptacji jej prozy i dodała:

— Jestem bardzo podekscytowana, że fani moich książek na całym świecie będą mogli śledzić dalsze losy Laury i Massimo oraz poznać ich w nowych, świeżych i zaskakujących sytuacjach.

Związany z Netfliksem Łukasz Kluskiewicz, manager ds. lokalnych treści w Europie Środkowo-Wschodniej, zapowiada, że gigant VOD ściśle współpracuje z Lipińską przy realizacji obu kontynuacji.

W ubiegłorocznym filmie 365 dni młoda Polka zostaje uprowadzona przez przedstawiciela włoskiej mafii. Ten daje jej tytułowy rok na miłość i wszelkimi sposobami próbuje ją w sobie rozkochać. Wokół filmu, bazującego na książce Blanki Lipińskiej, narosło sporo kontrowersji. Polska produkcja, której zarzuca się, że gloryfikuje gwałt i przemoc wobec kobiet, znana jest widzom na całym świecie; zagościła na Netfliksie m.in. w Brazylii, Arabii Saudyjskiej, Szwecji, RPA, USA i Nowej Zelandii. W serwisie Rotten Tomatoes, agregującym opinie krytyków, film uzyskał niechlubną ocenę 0/100 (lub 0%). Negatywne recenzje pojawiły się w „Variety”, „Cosmopolitanie”, czy brytyjskim „The Times”.

Film “wywalczył” antynagrodę Wielkiego Węża jako najgorsza produkcja 2020 roku. Zgarnął też amerykańską Złotą Malinę za najgorszy scenariusz i był nominowany do statuetki w pięciu innych kategoriach. W serwisie IMDb polski film znajduje się obecnie na miejscu 42. w notowaniu Bottom 100 – zestawiającym najgorsze dzieła wszech czasów.

Czytaj także
Total
0
Reakcji