Sound of Metal - premiera VOD

Sound of Metal – premiera VOD. Gdzie obejrzeć?

Dziś odbywa się premiera VOD obsypanego nagrodami dramatu Sound of Metal. Premiera na Amazon Prime Video i kilku innych polskich platformach typu “wideo na życzenie” nie jest przypadkowa: produkcja walczy o Oscara w sześciu kategoriach, w tym tej najważniejszej – za najlepszy film roku. Czy do długiej listy wyróżnień przyznanych Sound of Metal dołączą Nagrody Akademii Filmowej? Przekonamy się za niespełna dwa tygodnie, 25 kwietnia.

Bohaterem filmu jest Ruben (Riz Ahmed), utalentowany perkusista, który mierzy się ze swoim największym koszmarem: zaczyna powoli trafić zmysł słuchu. Przyszłość muzyka stoi pod znakiem zapytania, ale jego ukochana – wokalistka Lou (Olivia Cooke) – nie daje za wygraną. Zrobi wszystko, by ocalić karierę Rubena i jego samego.

Doskonale oceniony przez krytyków dramat trafił właśnie legalnie na serwisy VOD i dostępny jest do obejrzenia online. W marcu Sound of Metal pokazywany był w polskich kinach dzięki dystrybutorowi M2 Films.

Sound of Metal – premiera VOD. Gdzie obejrzeć online?

Sound of Metal to największa premiera VOD tygodnia w Amazon Prime Video. Film pojawił się na platformie pod polskim tytułem: Dźwięk metalu i dostępny jest dla subskrybentów w oryginalnej wersji językowej lub z polskimi napisami.

12 kwietnia film zadebiutował też w ofercie PLAY NOW, z opcją wypożyczenia za 15,00 PLN. W polskim iTunes Store nominowaną do Oscara produkcję udostępniono pod tytułem Stłumiony dźwięk. Można film wypożyczyć za 14,99 złotych lub kupić – za 54,99. Dostęp do Sound of Metal uzyskali też użytkownicy serwisu Rakuten. W jakości HD film można wypożyczyć z 14,99 PLN, a w jakości SD – za 9,99.

Sound of Metal – premiera VOD. Film udostępniono online m.in. w Prime Video

Sound of Metal – premiera VOD w serwisie Prime Video – walczy o statuetkę Oscara w następujących kategoriach: najlepszy film, najlepszy aktor (Ahmed), najlepszy aktor drugoplanowy (Paul Raci), najlepszy scenariusz oryginalny, najlepszy montaż, najlepszy dźwięk.

Film wyróżniono też dwiema nagrodami Satelita – za rolę Ahmeda i montaż dźwięku – i trzema statuetkami amerykańskiego National Board of Review.

Czytaj także
Total
4
Reakcji