Top Gun 2 i Mission: Impossible 7

Top Gun 2 i Mission: Impossible 7 z przesuniętymi premierami

Podczas gdy niektóre hollywoodzkie wytwórnie przyspieszają daty premier swoich nadchodzących projektów, Paramount obiera inną strategię. Właśnie przesunięto premiery dwóch wyczekiwanych kontynuacji – Top Gun: Maverick oraz Mission: Impossible 7. Obie superprodukcje miały trafić do kin w ciągu najbliższych miesięcy, ale studio postanowiło poczekać z ich wydaniem – pierwsza ukaże się późną jesienią, a druga w 2022 roku.

Na razie nie podano żadnego oficjalnego wyjaśnienia. Media zwracają jednak uwagę, że jest to strategia, jaką Paramount obrał dla kilku swoich nowych projektów. Eksperci mówią też o sytuacji pandemicznej: w Stanach Zjednoczonych szczepionych jest coraz więcej Amerykanów, ale inne strategiczne rynki dookoła świata – gdzie szczepionki nie są powszechne, a kina pozamykano – mogłyby osłabić wyniki box-office’owe obu filmów.

Top Gun 2 i Mission: Impossible 7
W obu filmach, Top Gun 2 i Mission: Impossible 7, gra Tom Cruise / Foto Prime News: Wikimedia Commons

Top Gun 2 i Mission: Impossible 7 – nowe daty premier

Top Gun: Maverick zadebiutuje na ekranach amerykańskich kin 19 listopada tego roku. Paramount mocno trzyma się sequela, chociaż zainteresowanie filmem wyraziły platformy VOD: Netflix i Apple TV+. Film jest już gotowy i jedyny sensowny powód, dla którego wciąż nie ujrzał świat dziennego, to pandemia koronawirusa.

Początkowo studio liczyło na premierę drugiej odsłony Top Gun w lipcu 2019 roku. Później datę zmieniano kilkukrotnie: z czerwca na grudzień 2020 roku, z grudnia 2020 na lipiec 2021 r. Obecnie przyjęta, jesienna data premiery ma być już “ostateczna”, chociaż w dobie pandemii wszystkie terminy stale się przesuwają.

Zarówno w Top Gun: Maverick, jak i nowej części Mission: Impossible główną rolę gra Tom Cruise.

Top Gun 2 i Mission: Impossible 7 – czekamy dalej

Mission: Impossible 7 miało wejść na ekrany kin 23 lipca trwającego roku. Nowa data premiery to 27 maja 2022. Automatycznie przesunięto premierę kolejnej odsłony serii, Mission: Impossible 8 – z 4 listopada 2022 na 7 lipca 2023 r.

Zdjęcia do filmu Mission: Impossible 7 powstawały między innymi na Bliskim Wschodzie – etap produkcji zakończono na początku roku. Sequel kręcono ponadto w kilku miastach Europy, w tym w angielskim Surrey, okręgu Møre og Romsdal w Norwegii i we Włoszech. Tom Cruise miał odwiedzić też Polskę, gdy planowano nakręcenie sceny wysadzenia mostu kolejowego. W lipcu 2020 roku rozpętała się medialna burza wokół mostu Pilchowickiego na Dolnym Śląsku − to właśnie on miał paść „ofiarą” Paramountu. Ponadto Cruise nakręciłby kilka sekwencji pościgowych w Warszawie. Jednak w wyniku protestów wizyta w Polsce została odwołana.

Seria filmów szpiegowskich Mission: Impossible została zapoczątkowana w 1996 roku. Pierwszą odsłonę wyreżyserował Brian De Palma, świeżo po klapie finansowej Życia Carlita.

Do 2018 roku sześć filmów z serii Mission: Impossible zainkasowało łącznie 3,57 mld USD, stając się jedną z najbardziej dochodowych franczyz w świecie kina. Za główną rolę agenta Ethana Hunta Tom Cruise zdobył trzy nominacje do nagrody Saturna, MTV Movie Award i dwie nominacje do nagrody People’s Choice.

Czytaj także
Total
2
Reakcji