Kulturysta Olivier Richters

Kulturysta Olivier Richters w obsadzie Borderlands

Holenderski kulturysta Olivier Richters zasila szeregi obsady Borderlands – adaptacji serii gier typu FPS o tym samym tytule. Choć latem zobaczymy go w marvelowskiej Czarnej Wdowie, wygląda na to, że większa rola przypadła mu właśnie w Borderlands. W filmie, który ukaże się w kinach dzięki Lionsgate, grają ponadto Cate Blanchett, Jamie Lee Curtis, Jack Black i Kevin Hart.

Richters, uznany zawodnik sportów siłowych i sylwetkowych, w świecie kina stawia dopiero pierwsze kroki. Debiutował epizodyczną rolą w komedii grozy Ravers z 2018 roku.

Kulturysta Olivier Richters w obsadzie Borderlands. Zagra lidera zbirów

Akcja Borderlands toczy się na planecie Pandora, na którą powraca główna bohaterka Lilith (Blanchett), niesławna kryminalistka o tajemniczej przeszłości. Kobieta dostaje misję specjalną: ma odnaleźć zaginioną córkę wszechmocnego Atlasa (Édgar Ramírez). Kompletuje więc ekipę wspólników, na którą składają się między innymi elitarny najemnik, ekscentryczna pani naukowiec i gadający robot Claptrap. Olivier Richters wystąpi w filmie jako Krom – głównodowodzący ekipą zbirów.

W obsadzie Borderlands znalazło się też miejsce dla innego początkującego aktora o imponującej muskulaturze. Pochodzący z Rumunii Florian Munteanu otrzymał angaż do roli Kriega, który walczy wspólnie z Lilith i chroni inną członkinię wyprawy, nastoletnią Tinę. W 2018 roku Munteanu pojawił się u boku Sylvestra Stallone’a i Michaela B. Jordana w filmie Creed II.

Kulturysta Olivier Richters w obsadzie Borderlands. Początek obiecującej kariery?

Munteanu mierzy 1,9 m, a Richters ma 218 cm wzrostu. Jeśli panowie staną w filmie do walki, z pewnością będzie to zaciekły pojedynek.

Kulturysta Olivier Richters
Kulturysta Olivier Richters / Foto Prime News: instagram.com/thedutchgiant

Olivier Richters występował do tej pory w reklamach i spotach telewizyjnych, teledyskach oraz filmach krótkometrażowych. Z kinem związany jest stosunkowo krótko. Widzieliśmy go jako Rawbone’a w Knuckledust Jamesa Kermacka i jako Oliviera w kryminale Miami Heat (u boku innego aktora-kulturysty, Olega Prudiusa). W lipcu ukaże się marvelowska Czarna Wdowa, w której Richters pojawia się jako więzień Gułagu.

Aktor pracował też na planie dwóch innych hollywoodzkich produkcji: King’s Man: Pierwsza misja oraz The Electrical Life of Louis Wain. Obie czekają na premierę.

Zdjęcia do Borderlands powstawały na Węgrzech. Produkcję zakończono 1 kwietnia.

Gry z serii Borderlands były strzelankami pierwszoosobowymi opracowanymi przez Gearbox Software i wydawanymi przez 2K Games. Łączyły w sobie elementy charakterystyczny dla space westernu i fantastyki naukowej. Ostatnia, trzecia odsłona cyklu ukazała się w 2019 roku.

Czytaj także
Total
2
Reakcji