Ci którzy życzą mi śmierci - zwiastun

Ci, którzy życzą mi śmierci – zwiastun nowego filmu z Angeliną Jolie

W sieci pojawił się zwiastun filmu Ci, którzy życzą mi śmierci – w roli głównej Angelina Jolie. Wyprodukowany przez New Line Cinema thriller łączy w sobie elementy kina survivalowego i neo-westernu, a Jolie występuje w nim jako Hannah Faber – strażaczka ratująca nastolatka przed śmiercią z rąk najemników. Chłopiec był bowiem świadkiem morderstwa.

Dreszczowiec wyreżyserował Taylor Sheridan – znany jako scenarzysta Sicario, Sicario 2: Soldado i Aż do piekła. Za skrypt do ostatniego z wymienionych filmów nominowano go do Oscara, Złotego Globu i nagrody BAFTA. Ostatnio Sheridan napisał scenariusz filmu akcji Without Remorse – ukaże się on pod koniec kwietnia na platformie Prime Video.

Ci którzy życzą mi śmierci – zwiastun. Angelina Jolie kontra wkurzeni najemnicy

Film Ci, którzy życzą mi śmierci oparto na kanwie powieści o tym samym tytule – jej autorem jest Michael Koryta. Wśród aktorów, poza Jolie, zobaczymy też Nicholasa Houlta, Jona Bernthala, Tylera Perry’ego i Aidan Gillena.

Akcja toczy się w dzikich lasach stanu Montana, a twórcy opisują film jako “feministyczny neo-western”. Nastoletni chłopak obserwuje, jak jego ojciec pada ofiarą brutalnego morderstwa i natychmiast staje się celem najemników. Ścigany przez kryminalistów, trafia na strażaczkę Hannah Faber, która zabiera go do swojej wieży widokowej. Zabójcy depczą bohaterowi po piętach. Postanawiają podpalić las, by zatrzeć ślady zbrodni. Hannah i jej młody towarzysz mierzą się nie tylko z bandą szaleńców, ale też wszechobecnym ogniem.

Ci którzy życzą mi śmierci w HBO Max – zwiastun i data premiery

Zdjęcia powstawały w 2019 roku w stanie Nowy Meksyk. Potem film przez parę lat zbierał przysłowiowy kurz na półce dystrybutora. Warner Bros. dopiero w lutym postanowił o wydaniu go jeszcze w 2021 r. Obecnie mówi się, że Ci, którzy życzą mi śmierci zadebiutują 14 maja w serwisie HBO Max (niedostępnym w Polsce). Później mają trafić na ogólnodostępną platformę VOD – możliwa jest premiera już w czerwcu.

Filmografię Angeliny Jolie zamyka film Disneya Jedyny i niepowtarzalny Ivan – aktorka udzieliła w nim swojego głosu. Poprzedni, aktorski film – dramat fantasy Come Away – miał premierę w 2020 roku.

Czytaj także
Total
2
Reakcji