Woody Allen - wywiad

Woody Allen – wywiad dla CBS. Słynny reżyser podważa zarzuty o molestowanie

Reżyser Woody Allen ponownie odrzucił zarzuty o molestowanie adoptowanej córki Dylan Farrow, uznając je za kłamstwo. W wywiadzie dla CBS News krytykuje 35-latkę za “niedorzeczne” oskarżenia.

Twórca “intelektualnych komedii”, nagrodzony Oscarem między innymi za “Annie Hall”, znalazł się na językach całego filmowego świata po tym, jak w lutym na antenie HBO zadebiutował dokument “Allen v. Farrow”. Twórcy serialu poddali Allena ostrej krytycy, sugerując, że Farrow faktycznie była molestowana jako dziecko i ukazując ją jako ofiarę.

Woody Allen – wywiad dla CBS. 85-letni reżyser pod ostrzałem

CBS News postanowiło opublikować wywiad z Allenem przeprowadzony w ubiegłym roku. W rozmowie z dziennikarzem Lee Cowanem twórca “Blue Jasmine” i “Magii w blasku księżyca” odpiera zarzuty o molestowanie adoptowanej córki:

Te pomówienia są tak niedorzeczne, a jednak pozostała po nich skaza, której nie da się usunąć. Media wierzą, że molestowałem Dylan, nawet jeśli nie potrafią tego dowieść. Nic, co przydarzyło się Dylan, nie powinno być interpretowane w ten sposób.

Zobacz też: “Przyjaciele” – odcinek specjalny. Schwimmer uchylił rąbka tajemnicy

Woody Allen – wywiad w amerykańskiej telewizji i narastające kontrowersje

Podczas gdy Woody Allen obstaje, że jest niewinny, kontrowersje wokół tematu tylko narastają. W serialu dokumentalnym HBO Dylan – adoptowana córka Allena ze związku z aktorką Mią Farrow – zarzuca przybranemu ojcu, że molestował ją seksualnie, gdy miała siedem lat.

“Woody dotykał mnie w miejscach intymnych, kiedy bawiłam się w swoim pokoju”, wyznała dzisiejsza 35-latka. By wybielić swój wizerunek, reżyser udzielił wywiadu dla CBS – to jego pierwsza rozmowa z amerykańską telewizją od blisko trzydziestu lat.

Woody Allen - wywiad
Woody Allen oskarżony o molestowanie przez Dylan Farrow / Foto Prime News: Wikimedia Commons

Wywiad nagrano w lipcu 2020 roku, ale dopiero teraz ujrzał on światło dzienne. W niedzielę ukazał się na platformie VOD Paramount Plus.

Woody Allen – wywiad dla CBS News. Jak dalej potoczy się kariera reżysera?

Dylan Farrow zeznała, że ojciec utrzymywał z nią bardzo bliską relację: “Wiecznie za mną chodził, wiecznie mnie przytulał i dotykał. Kiedy zwracałam uwagę, że chcę zostać sama, nie pozwalał na to. Często prosił, żebym położyła się przy nim w łóżku – nawet, gdy leżał tam w samej bieliźnie. Czasem też, kiedy sama byłam na wpół rozebrana.”

Oskarżenia spowodowały, że kariera Allena ucierpiała. Hachette Book Group postanowiło nie publikować autobiografii reżysera, choć mogła zostać ona bestsellerem. Z kolei Amazon zrezygnował z wydania filmu “W deszczowy dzień w Nowym Jorku” na swojej platformie – w rezultacie zamiast w 2018, komedia ukazała się w Stanach Zjednoczonych dopiero w 2020 roku.

Aktorzy Kate Winslet, Colin Firth i Elliot Page wyrazili ubolewanie, że w przeszłości współpracowali z Allenem, którego teraz posądza się o zbrodnie pedofilskie.

Najnowszy film Woody’ego Allena “Rifkin’s Festival” pokazywany był na razie tylko w obiegu festiwalowym. Nie ma planów na jego dystrybucję w USA.

Bądź na bieżąco! Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Czytaj także
Total
0
Reakcji