Nie jest tajemnicą, że rozwój nowych technologii ma diametralny wpływ na szeroko pojęte funkcjonowanie społeczeństwa. W efekcie, na rynku pojawia się coraz więcej sprzętu komputerowego oraz gadżetów, które pozwalają użytkownikom czerpać nie tylko satysfakcję z użytkowania, ale również szereg korzyści. Wśród tego typu gadżetów są również tzw. smartwatche, czyli inteligentne zegarki. Jednym z najpopularniejszych modeli jest ten od marki Huawei, czyli model Watch GT3 Pro. Czym się wyróżnia i dlaczego rzeczywiście warto mieć go na ręce?
Huawei Watch GT3 Pro – mnóstwo funkcji i wytrzymałość
Huawei to prawdziwy gigant w zakresie elektroniki użytkowej i nowych technologii. Wśród głównych celów firmy jest dostarczanie konsumentom najwyższej jakości smartwatchy. Inteligentne zegarki pozwalają bowiem nie tylko na sprawdzenie godziny, ale również weryfikację jakości snu, mierzenie tętna, sprawdzenie pogody, odczytywanie wiadomości i wiele, wiele więcej. Mowa tutaj również o możliwości płacenia za zakupy przy pomocy zegarka. Niedawno na rynek trafił najnowszy model smartwatcha od Huawei, czyli GT3 Pro.
Nie da się ukryć, że producent postawił sobie poprzeczkę naprawdę wysoko, bo każdy następny wariant smartwatchów od Huawei zadziwia swoimi rozbudowanymi możliwościami. Czego więc się spodziewać? Cóż, przede wszystkim wsparcia IP68 oraz wyjątkowej wytrzymałości na zanurzenie wynoszącej do 30 metrów. Dzięki temu nic nie stoi na przeszkodzie, aby w zegarku nurkować naprawdę głęboko – GT3 Pro bezproblemowo działa bowiem również w słonej wodzie. To jednak nie wszystko, bo obudowę tego modelu zaprojektowano z ceramiki (ceramiczna koperta, pasek i poszczególne segmenty). Metalowa pozostaje tutaj jedynie zapinka. Warto zaznaczyć, że jest to pierwszy tego typu zegarek w asortymencie Huawei.
GT3 Pro posiada tarczę o średnicy wynoszącej 43 mm. Został on zaprojektowany w taki sposób, aby pasować zarówno do damskich, jak i męskich stylizacji. Tym bardziej, że dostępna jest również wersja ze średnicą tarczy wynoszącej 46 mm. W tym wypadku jednak producent pokusił się o wzbogacenie oferty o wersję tytanową. Propozycje różnią się w zasadzie wyłącznie czasem pracy bez ładowania. Większy zegarek można użytkować bez ładowania do około 2 tygodni. Mniejszy zaś wytrzyma około tygodnia.
Huawei Watch GT3 Pro – funkcje
Możliwości tego smartwatcha są stosunkowo podobne do tych, jakie znamy z poprzednich odsłon zegarków od Huawei. Mowa m.in. o możliwości pomiaru tętna oraz monitorowaniu jakości snu, co od jakiegoś czasu jest już swoistym standardem. Nowością jest zaś możliwość wykonania ECG, czyli elektrokardiogramu. W efekcie, dużo precyzyjniej będzie można mierzyć np. puls podczas treningu. Wyniki “badania” będzie można swobodnie przenieść do pliku PDF. Oczywiście, jednym z założeń jest, aby ten zegarek mógł pełnić jedynie funkcję pomocną w ogólnej ocenie zdrowia, a nie być urządzeniem stricte medycznym.
Dodano tutaj również całą masę trybów sportowych (ponad 100) i sensor głębokości. W aplikacji będzie można nawet śledzić nawet podwodne wyczyny i statystyki. W GT3 Pro nie zabrakło także trybu Golf, który pomaga użytkownikami podczas gry w golfa. Ponadto usprawniono pracę GPS, co przyda się zwłaszcza biegaczom i rowerzystom, pokonującym duże dystanse. Całość naszych działań jest przesyłana do aplikacji Zdrowie, gdzie na bieżąco możemy śledzić wszystkie statystyki. Reszta standardowych funkcji, jak Bluetooth, odbieranie połączeń, prognoza pogody itd. również znalazło swoje miejsce w smartwatchu.
Huawei Watch GT3 Pro – czy warto?
Huawei dodało też sporo rozszerzeń i funkcji dla użytkowników systemu iOS. W tym chociażby płatne tarcze i możliwość dowolnego sterowania muzyką z poziomu telefonu. W aplikacji Huawei Zdrowie zaktualizowano również bazę narzędzi do ponad 40 różnych funkcji. Cena jest uzależniona od wersji zegarka.
Fakt faktem, jest to jednak topowy produkt z tego segmentu cenowego, który z impetem wkracza w nową generację inteligentnych zegarków. Usprawnione funkcje, nowe możliwości, stylowy design – wszystko to, czego potrzebuje zarówno gadżeciarz, jak i osoba stawiająca w świecie nowych technologii pierwsze kroki.