mbank podnosi opłaty dla klientów firmowych

mBank zaszalał z podwyżkami dla klientów firmowych. Koniec taniej bankowości

mBank podnosi opłaty dla klientów firmowych. Instytucja decyzję argumentuje niskimi stopami procentowymi, które negatywnie wpływają na działalność banku. Wykaz zmian jest spory. Spore są także podwyżki cen usług w mBank.

mBank podnosi opłaty dla klientów firmowych

Pandemia koronawirusa, niskie stopy procentowe i fala wygrywających z bankami Frankowiczów powoduje, że era taniej bankowości dobiega końca. Banki muszą ratować się nie tylko ogromnymi redukcjami, ale także – co widać już od wielu miesięcy – sporymi podwyżkami cen usług. Właśnie zdecydował się na nie mBank, który podnosi opłaty nie tylko dla klientów indywidualnych, ale także firmowych.

Jak czytamy w wiadomościach przesłanych dziś do klientów biznesowych, mBank argumentuje decyzję o podwyżkach niskimi stopami procentowymi. – W 2020 r. Rada Polityki Pieniężnej trzykrotnie obniżyła stopy procentowe. To wpływa na naszą działalność, w tym rozwój oferowanych produktów i usług. Dlatego podwyższamy niektóre ceny. – brzmi treść wiadomości. Bank dodaje jednocześnie, że zmiany nie dotkną bezpłatnych przelewów do ZUS i US. A zatem czego? Tego niestety jest wiele.

Podwyżki opłat w mBank dla klientów biznesowych

Dla przykładu mBiznes Konto przestanie być kontem darmowym, chyba że w ciągu miesiąca wykonamy minimum jeden przelew do … ZUS. W przeciwnym wypadku pobrana zostanie opłata 19 zł. Wzrośnie także opłata za kartę do tegoż rachunku z 5 zł do 7 zł, chyba że wartość transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu przekroczy 500 zł.

Analogiczne podwyżki będą miały miejsce w przypadku mBiznes konto Standard z tą różnicą, że już dziś nie jest ono darmowe. Płacić za nie musimy 9 zł. Jeśli jednak nie zostanie wykonany raz w miesiącu przelew do ZUS, opłata wzrośnie do 19 zł.

W sytuacji gdy tysiące przedsiębiorców korzysta ze zwolnienia / odroczenia płatności składek ZUS z uwagi na lockdown sporej części gospodarki, mBank mocno na tej zmianie skorzysta.

Oberwie się także posiadaczom mBiznes konto Start, a dokładniej tym, którzy posiadają do tego rachunku karty płatnicze. Aktualnie są one darmowe, ale “jeśli w miesiącu kalendarzowym suma wartości dokonanych i nieanulowanych transakcji bezgotówkowych dokonanych daną kartą nie wyniesie minimum 200 zł” zapłacimy za nią 5 zł.

W przypadku rachunku mKonto BUSINESS CLASS mBank całkowicie zrezygnował z darmowych kart płatniczych. Okrągłe pięć złotych zapłacimy niezależnie od tego, czy jest to pierwsza, czy kolejna karta i ile transakcji nią wykonamy.

Dość bolesną podwyżką mBank potraktował posiadaczy kart kredytowych, w przypadku gdy “oprocentowanie kredytu karty kredytowej, zgodnie z umową,
zależy od iloczynu stopy lombardowej i wskaźnika z tej umowy” – jeśli tak opłata ta wzrośnie do 75 zł. O pół procenta wzrośnie także opłata za odnowienie kredytu w rachunku bieżącym mBank.

Z uwagi na to, że zmian jest sporo, warto poświęcić nieco czasu na ich analizę, tym bardziej że większość z nich wchodzi w życie już za miesiąc (7 stycznia). Aby Można to zrobić w podlinkowanym przez nas dokumencie. Szczegółowy cennik mBank dostępny jest zaś tutaj.

Czytaj także
Total
0
Reakcji