Trevante Rhodes Mike Tyson

Trevante Rhodes zakłada bokserskie rękawice – będzie serialowym Tysonem

Trevante Rhodes został wybrany do roli Mike’a Tysona w nadchodzącym miniserialu platformy Hulu. Serialowy “Iron Mike” będzie liczył osiem odcinków i skupi się na losach kontrowersyjnego amerykańskiego boksera, który od zawsze budził skrajnie sprzeczne emocje w mediach.

Na razie nie wiadomo, kiedy oficjalnie ruszy produkcja, ale ma to nastąpić jeszcze w 2021 roku. Twórcy zapowiadają, że w serialu poznamy “dzikie, tragiczne i szokujące” życie prywatne Mike’a Tysona. Fabuła skupi się też na jego wielkiej karierze w świecie sportu.

Trevante Rhodes jako Mike Tyson – serial Iron Mike

Hulu zleciło napisanie scenariusza Stevenowi Rogersowi, który odpowiada za skrypt do dramatu sportowego “Jestem najlepsza. Ja, Tonya”. Reżyserem będzie Craig Gillespie (“Cruella”, “Postrach nocy”), a jedną z producentek wykonawczych – aktorka Margot Robbie. Nie jest wykluczone, że ekranowa Harley Quinn wystąpi w wybranych odcinkach “Iron Mike’a”. Showrunnerką będzie Karin Gist (“Miszmasz”, “Chirurdzy”).

Realizacją projektu zajmą się studia 20th Television, Clubhouse Pictures, LuckyChap i Entertainment 360. Craig Erwich, dyrektor programowy Hulu Originals, powiedział:

— Filmy i seriale biograficzne są uwielbiane przez fanów, są też podstawą biznesu kinowego. Podmiot biografii często nie bierze udziału w procesie produkcji. Naszą strategią jest zastosowanie współczesnych “soczewek” – to przez nie chcemy przyjrzeć się kultowym postaciom i historiom popkultury.

Serial o Mike’u Tysonie – nowa biografia Hulu

W marcu sam Mike Tyson hucznie obwieścił, że powstanie inny miniserial o jego życiu – mieli go ponoć przygotować Antoine Fuqua i Martin Scorsese, a rolę główną negocjował Jamie Foxx. W mediach nie pojawiły się jednak potwierdzone informacje o nadawcy.

Trevante Rhodes wsławił się dramatem obyczajowym “Moonlight” z 2016 roku – wcześniej grał jedynie niewielkie role w filmach “Maczeta zabija” i “Link do zbrodni”. W “Moonlight” Barry’ego Jenkinsa pojawił się jako dorosłe wcielenie głównego bohatera – twardy handlarz narkotykowy, a jednocześnie homoseksualny mężczyzna. Obraz zdobył trzy Oscary (m.in. w najważniejszej kategorii), a Rhodes za swoją kreację był wyróżniony Czarną Szpulą i nagrodą specjalną Independent Spirit.

Później widzieliśmy aktora m.in. w dramacie muzycznym “Song to Song” Terrence’a Malicka, przeboju Netfliksa “Nie otwieraj oczu”, w “Dwunastu odważnych” czy sequelu “Predatora” z 2018 roku. Filmografię Trevante Rhodesa zamyka tegoroczna biografia “Billie Holiday”, w której 31-latek gra agenta federalnego Jimmy’ego Fletchera.

Mike Tyson to dwukrotny mistrz świata wszechwag w boksie.

Czytaj także
Total
0
Reakcji