Last Man Down film

Skandynawski film akcji “Last Man Down”. Wątek pandemii i szwedzki Schwarzenegger

W Szwecji powstał nowy film akcji z bohaterem wzorowanym na Arnoldzie Schwarzeneggerze. Choć w kraju nieczęsto kręcone jest kino sensacyjne, Last Man Down przykuł uwagę dystrybutorów z całego świata. Projekt prezentowano podczas canneńskich targów filmowych i został on odkupiony między innymi przez studio Saban. Ponoć trafi też do Polski – na ekrany kin lub platformy streamingowe.

Film akcji Last Man Down – szwedzki Komando?

Film Last Man Down opowiada historię Johna Wooda – byłego żołnierza sił specjalnych, który po brutalnym morderstwie żony opuszcza cywilizację i zamieszkuje w lesie. Kiedy mężczyzna okupuje nordycką dzicz, świat boryka się z groźną pandemią. Po latach u drzwi Johna zjawia się Maria Johnson, która była przetrzymywana w tajnym laboratorium. Jej krew ma być ratunkiem w walce ze śmiertelnym wirusem. John z początku nie chce mieszać się w cudze problemy, ale odkrywa, że kobieta ścigana jest przez komandora Stone’a – odpowiedzialnego za śmierć jego ukochanej. Tak rozpoczyna się walka z najemnikami.

Głównego bohatera gra w filmie Daniel Stisen – norweski kulturysta, aktor i producent filmowy, który pojawił się między innymi w krótkim metrażu Gain Nicka Walla (był za tę rolę nominowany do nagrody jury na brytyjskim Europe Film Festival). Stisen grał też epizody w hollywoodzkich superprodukcjach jak Spectre, Liga Sprawiedliwości, Na skraju jutra czy Czarownica. Poniżej plakat Last Man Down.

Last Man Down film
Last Man Down film – Daniel Stisen jako szwedzki Komando / Foto Prime News: Fabrication Films

Last Man Down – Daniel Stisen jako szwedzki Schwarzenegger

Film powstał dzięki wytwórni Fabrication Films i ma przypominać klasyki z Arnoldem Schwarzeneggerem – głównie Komando – a także drugą odsłonę serii Rambo.

Obraz wyreżyserował Fansu Njie na podstawie scenariusza Andreasa Vasshauga. Pomysł na skrypt zrodził się w głowie samego Stisena, który jest też jednym z producentów. W Last Man Down wystąpili także Olga Kent (jako Maria) i Daniel Nehme (jako Stone) oraz Stanislav Yanevski (Harry Potter i Czara Ognia), Natassia Malthe (BloodRayne 2), Madeleine Vall (Wonder Woman) i Kamil Lemieszewski (Król Artur: Legenda miecza).

W Ameryce Północnej dystrybutorem Last Man Down będzie Saban Films, a w Wielkiej Brytanii – partner studia, Altitude Media Group. Na Bliskim Wschodzie widzowie poznają historię Wooda dzięki Phoenicia Pictures, w Korei Południowej za sprawą Danal Entertainment, w Japonii dzięki studiu Pflug, a w Hiszpanii dzięki YouPlanet Pictures.

W Polsce dystrybucją filmu zajmie się Media Squad Sp. z o.o. Na razie nie znamy daty premiery.

Total
115
Reakcji