Candyman zwiastun

“Candyman” – nowy zwiastun i plakat zwiastują powrót tytułowego złoczyńcy

Universal udostępnił drugi oficjalny zwiastun horroru Candyman – jego premierę zaplanowano na sierpień tego roku. Dwuipółminutowy trailer zapowiada upiorną rozrywkę i w kilku krótkich ujęciach pokazuje widzom tytułowego złoczyńcę. Jednocześnie klip nie spoiluje żadnych zwrotów fabularnych, narracyjnych “niespodzianek”.

Nowy Candyman jest sequelem oryginału z 1992 roku, a także, zgodnie z zapowiedziami, jego “duchową kontynuacją”. Film wyreżyserowała Nia DaCosta (Top Boy) na podstawie scenariusza Jordana Peele’a (To my, Uciekaj!).

Candyman – zwiastun filmu z Tonym Toddem. Kiedy premiera?

Yahya Abdul-Mateen II występuje w filmie jako Anthony McCoy – artysta sztuk wizualnych, który w przeszłości niemal zginął z rąk tytułowego zabójcy. Pochodzący z Chicago mężczyzna popada w obsesję na punkcie Candymana – lokalnej legendy, którą przyjdzie mu jeszcze spotkać oko w oko.

W filmie Candyman powrócimy do dzielnicy Cabrini Green, która nawiedzana jest przez historycznego mordercę z hakiem zamiast dłoni. Anthony i jego dziewczyna Brianna (Teyonah Parris) wprowadzają się do luksusowego apartamentu w niesławnej okolicy. Cabrini Green przeszło proces gentryfikacji i zamieszkane jest głównie przez millenialsów. Młody malarz poznaje porażającą historię Candymana. Zaczyna tworzyć obrazy przywołujące jego krwawe zbrodnie i tym samym otwiera zabójcy drzwi powrotne do naszego świata.

W nowym zwiastunie wykorzystane zostają ujęcia animacji, które zainteresowani widzieli już w niewiele mówiącym teaserze sprzed roku. Z  dzisiejszego trailera można wywnioskować, że nowy Candyman będzie brutalniejszy niż pierwszy film i że postawiono w nim na wysokiej jakości efekty gore.

Premierę Candymana przekładano kilkukrotnie: z 12 czerwca na 25 września 2020 roku, z 16 października 2020 na lato 2021. Obecnie wiadomo, że film ukaże się w kinach amerykańskich już za niespełna cztery miesiące, 27 sierpnia. Tego samego dnia obraz zostanie wydany w Polsce dzięki Forum Film Poland.

W pierwszej części Candymana z 1992 roku – która zapoczątkowała horrorową trylogię – Tony Todd pojawił się jako tytułowy antybohater – mściwy zabójca i duch zamordowanego przed laty artysty. By przywołać upiora, należy wypowiedzieć jego imię pięć razy przed lustrem. W filmie Nii DaCosty i Jordana Peele’a również zobaczymy tego aktora – Todd powraca w swojej kultowej roli.

Universal udostępnił też nowy plakat filmu Candyman.

Candyman zwiastun
Candyman zwiastun i plakat / Foto Prime News: Metro-Goldwyn-Mayer, Universal
Total
1
Reakcji