Anna Kendrick

Anna Kendrick w thrillerze Netfliksa o niebezpiecznej randce w ciemno

Anna Kendrick otrzymała rolę w szykowanym filmie serwisu Netflix Rodney & Sheryl – będzie to thriller o niebezpiecznej randce w ciemno, a aktorka zagra w nim bohaterkę pierwszoplanową. Na stanowisko reżyserskie wybrano Chloe Okuno, która ma na swoim koncie trzy krótkie metraże, w tym nagradzany Slut.

W filmie pojawi się wątek telewizyjnego programu randkowego i spotkania oko w oko z czarującym psychopatą.

Anna Kendrick w thrillerze Rodney & Sheryl

Netflix nabył prawa do scenariusza, którego autorem jest Ian MacAllister McDonald. Skrypt trafił w przeszłości na tak zwaną Czarną Listę, na którą wpisywane są najlepsze niezrealizowane w Hollywood fabuły. Teraz inspirowana autentycznymi wydarzeniami historia trafi na duży ekran.

W filmie Rodney & Sheryl przytoczone zostaną losy Rodneya Alcali – mordercy i gwałciciela, który między 1977 a 1979 rokiem dokonał pięciu zabójstw w USA. To właśnie on uczestniczył w programie telewizyjnym The Dating Game, gdzie przedstawiono go jako wziętego fotografa. Miało to miejsce w 1978 roku: mężczyzna został wybrany jako partner na randkę przez niejaką Cheryl Bradshaw. Później kobieta odmówiła jednak spotkania z uczestnikiem – uznała, że jest podejrzany.

W programie randkowym Alcala miał zwrócić się do Bradshaw, pytając zza parawanu: “Podam cię jako danie obiadowe. Jak cię zwą i jak wyglądasz?” Wtedy jeszcze zinterpretowano to jako przejaw wisielczego humoru. Dziś zabójca – którego ofiary miały od dwunastu do trzydziestu jeden lat – wciąż odsiaduje wyrok w więzieniu w Kalifornii. Choć oficjalnie uśmiercił pięć kobiet, przypisuje mu się dużo więcej morderstw. Według nieoficjalnych danych jego ofiarą mogło paść nawet 130 osób.

Anna Kendrick
Rodney Alcala w odcinku programu “The Dating Game” (1978) / Foto Prime News: YouTube

Co ciekawe, Alcala studiował filmoznawstwo na Uniwersytecie Nowojorskim, gdzie miał poznać Romana Polańskiego.

Anna Kendrick w filmie Netfliksa o Rodneyu Alcali

Film Rodney & Sheryl będzie skupiał się na wydarzeniach z 1978 r., kiedy Alcala wziął udział w telewizyjnym widowisku – w tym samym czasie dokonując brutalnych zbrodni. We wrześniu tego roku mężczyzna uczestniczył w The Dating Game, a zaledwie trzy miesiące wcześniej zabił 30-latkę z El Segundo, Charlotte Lamb.

Film wyprodukują Roy Lee i Miri Yoon (wraz ze studiem Vertigo Entertainment) oraz J.D. Lifshitz i Raphael Margules (BoulderLight Pictures). Russ Posternak, Andrew Deane, Stephen Crawford i Anna Kendrick będą producentami wykonawczymi.

Kendrick wystąpiła niedawno w dramacie science-fiction Pasażer nr 4 Netfliksa. Wcześniej widzieliśmy ją m.in. w świątecznej produkcji Disneya Noelle, komedii kryminalnej Zwyczajna przysługa i niezależnym komediodramacie Stolik 19 (u boku Lisy Kudrow).

Chloe Okuno nie jest znana widzom, ale jej nazwisko kojarzą hollywoodzcy producenci. Dotąd nie wyreżyserowała żadnego filmu pełnometrażowego, lecz jej krótki metraż Slut z 2014 roku zdobył nominację do Głównej Nagrody Jury podczas festiwalu American Film Institute. Był to dreszczowiec o naiwnej dziewczynie, która staje się celem mordercy po tym, jak postanawia zmienić swój wizerunek na dużo bardziej seksowny i wyzywający.

Czytaj także
Total
0
Reakcji