Piotruś Pan i Alicja w Krainie Czarów

“Piotruś Pan i Alicja w Krainie Czarów” – znamy datę premiery nowego filmu z Angeliną Jolie

Kino Świat podaje informacje o premierze nowego filmu z Angeliną Jolie – dramatu fantasy Piotruś Pan i Alicja w Krainie Czarów. Zgodnie z obecnymi zapowiedziami baśniowa produkcja w reżyserii Brendy Chapman zagości na ekranach polskich kin 25 czerwca.

Film stanowi hołd złożony dwóm klasycznym powieściom dla dzieci: mowa o Piotrusiu Panie J.M. Barriego oraz Alicji w Krainie Czarów Lewisa Carrolla. Obraz pokazano na festiwalu Sundance w styczniu ubiegłego roku i od tego czasu trafił on na duże ekrany m.in. w USA, Kanadzie, Hiszpanii czy Hongkongu.

Piotruś Pan i Alicja w Krainie Czarów z datą premiery w Polsce

Kino Świat zapowiada, że film Piotruś Pan i Alicja w Krainie Czarów “przekracza granice wyobraźni”. W baśniowej produkcji Brendy Chapman łączą się światy znane z dwóch klasycznych powieści kierowanych do młodszych odbiorców. Polski dystrybutor nazywa film “zachwycającą historią o wielkiej, emocjonującej przygodzie”.

Ośmioletnia Alicja (Keira Chansa) i jej psotny brat Piotruś (Jordan A. Nash) spędzają błogie lato na angielskiej wsi. Zachęcani przez rodziców – Jacka i Rose (David Oyelowo i Angelina Jolie) dają upust wyobraźni – organizując herbaciane przyjęcia, walki na drewniane miecze i wymyślone przygody na statkach pirackich. Chwile szczęścia kończą się jednak, gdy ich rodzice popadają w poważne tarapaty.

Chcąc pomóc rodzinie, Piotruś i Alicja wyruszają do Londynu, żeby sprzedać drogocenną pamiątkę. Ich wyprawa da początek wielkiej przygodzie, podczas której Alicja odkryje tajemniczą króliczą norę, a Piotruś wkroczy do świata fantazji jako nieustraszony przywódca Zaginionych Chłopców. To, co nastąpi później, odmieni losy rodzeństwa i zapisze się w historii na zawsze.

Piotruś Pan i Alicja w Krainie Czarów łączy w sobie gatunki fantastyki, dramatu, kina przygodowego i familijnego. Film wyreżyserowała Brenda Chapman (Merida Waleczna, Książę Egiptu) na podstawie scenariusza Marissy Kate Goodhill.

Piotruś Pan i Alicja w Krainie Czarów – nowy film z Angeliną Jolie

Kino Świat informuje o polskiej premierze, która przypada na 25 czerwca, a jednocześnie udostępnia baśniowy plakat:

Piotruś Pan i Alicja w Krainie Czarów
Plakat filmu “Piotruś Pan i Alicja w Krainie Czarów” / Foto Prime News: Kino Świat Sp. z o.o.

Rolę główną gra w filmie Piotruś Pan i Alicja w Krainie Czarów laureatka Oscara Angelina Jolie. Aktorka wystąpiła niedawno w thrillerze Ci, którzy życzą mi śmierci (z planowaną polską premierą 18 czerwca).

W filmie zobaczymy też takich aktorów, jak: David Oyelowo (Interstellar, Selma), Anna Chancellor (Duma i uprzedzenie, Trust), Clarke Peters (Trzy billboardy za Ebbing, Missouri, Mroczne materie), Gugu Mbatha-Raw (Paradoks Cloverfield, Sama przeciw wszystkim), Michael Caine (Mroczny Rycerz powstaje, Tenet) i David Gyasi (Atlas chmur, Czarownica 2).

Źródło: Kino Świat

Czytaj także
Total
0
Reakcji