protest uczniowski

Uczniowie protestują. “Nie chcemy powrotu do szkół w tym roku”

Protest Uczniowski przybiera na sile. Pod petycją skierowaną do Przemysława Czarnka podpisało się już przeszło 450 tys. uczniów. Nie chcą wracać do szkół, martwią się o zdrowie psychiczne i sytuację związaną z pandemią.

Zgodnie z najnowszymi decyzjami rządu od 15 maja do szkół wracają uczniowie podstawówek i liceów. Póki co, nauka odbywać ma się w trybie hybrydowym. Nie chcą tego jednak sami uczniowie, którzy jeszcze przed ogłoszeniem decyzji o luzowaniu obostrzeń, przygotowali petycję, w której sprzeciwiają się nauce stacjonarnej w tym roku szkolnym.

Protest Uczniowski. Nie chcą wracać do szkół

Petycja w ramach Protestu Uczniowskiego pojawiła się w sieci 23 kwietnia. Do dziś podpisało się pod nią już ponad 450 tys. uczniów. Postulat jest prosty – uczniowie nie chcą wracać do szkół w tym roku szkolnym. – Chcemy powrotu do szkół od następnego roku szkolnego! – brzmi pierwsze zdanie dostępnej w sieci petycji.

– Powrót do nauki w szkole na ostatnie niecałe dwa miesiące jest niepotrzebny i tylko zdezorientuje uczniów klas 7 oraz 8, którzy w tym czasie prowadzą intensywną naukę do egzaminu ósmoklasisty – piszą organizatorzy Protestu Uczniów.

Uczniowie chcą, aby ich głos został usłyszany oraz by Ministerstwo Nauki podjęło “odpowiednią decyzję”.

– Nie mamy czasu, by znów wrócić do nauki stacjonarnej, ponieważ uczniowie chcą się skupić na nauce do egzaminu ósmoklasisty, a nie przejmowaniem się o liczbie zgonów i zachorowań w danym dniu – przekonują uczniowie.

Protest Uczniów. Media społecznościowe płoną

Mniej więcej w tym samym czasie, w którym pojawiła się w sieci petycja, w mediach społecznościowych zaczęły krążyć posty, dzięki którym zasięg protestu rośnie z dnia na dzień.

Argumenty są identyczne do tych, które znaleźć można w samej petycji.

– Nie widzimy sensu wracać do szkoły na ostatnie resztki roku szkolnego, nabawimy się tylko i wyłącznie stresu, a zwłaszcza ósmoklasiści i maturzyści! – czytamy w krążącym po Instagramie poście.

Prostet Uczniowski. Nastolatkowie boją się wirusa

Uczniowie dodają także, że “od jakiegoś czasu w mediach trąbią o nowej mutacji wirusa! Groźniejsza niż ta obecna, a nawet odporniejsza na przeciwciała (szczepionki). Czasy nadeszły, jakie nadeszły, powinniśmy się wszyscy wspierać w trudnych chwilach, a nie straszyć samych siebie. My uczniowie protestujemy. Chcemy spokojne wakacje” – pisownia niezmienna.

Zasięg tego typu wpisów jest ogromny. W ciągu dwóch dni jeden z nich otrzymuje ponad 28 tys. polubień i kolejne tysiące udostępnień.

Petycja kierowana do Ministerstwa Edukacji i Nauki dostępna jest tutaj.

Total
0
Reakcji