Obecność 3: Na rozkaz diabła kategoria R

Obecność 3: Na rozkaz diabła z kategorią wiekową “R” od MPAA. Brutalny i niepokojący horror

Serwis “Bloody Disgusting” podaje, że horror Obecność 3: Na rozkaz diabła otrzymał od organizacji MPAA kategorię wiekową “R”. Oznacza to, że film nie nadaje się do oglądania dla widzów poniżej siedemnastu lat. Powodem są nagromadzone sceny brutalności i wulgaryzmów, a także sceny uznane przez cenzorów za “niepokojące”, które mogą przerazić młodszą widownię.

Dwie poprzednie odsłony serii Obecność – z 2013 i 2016 roku – również miały przyznaną kategorię “R” w Stanach Zjednoczonych, ale np. w Wielkiej Brytanii mogli je oglądać już piętnastolatkowie.

Obecność 3: Na rozkaz diabła – kategoria R od stowarzyszenia MPAA

Film Obecność 3: Na rozkaz diabła ukaże się 28 maja w kinach brytyjskich i 4 czerwca na ekranach w USA. Polska premiera została przeniesiona z powodu pandemii i reżimu sanitarnego – w tym momencie nie wiadomo, kiedy trzecią Obecność będą mogli obejrzeć polscy widzowie. Poprzednie odsłony serii dystrybuował w naszym kraju Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o. o. – film i w 2013, i 2016 roku trafił do nas około tydzień po premierze światowej.

Amerykańskie stowarzyszenie MPAA (Motion Picture Association of America) przyznało filmowi kategorię wiekową “R”, przez co fani Obecności już teraz zacierają ręce, licząc na mocne, horrorowe widowisko. W filmie Obecność 3: Na rozkaz diabła Ed i Lorraine Warrenowie, światowej sławy badacze zjawisk paranormalnych, zajmują się sprawą mężczyzny oskarżonego o morderstwo. Ponoć do zbrodni pchnęły go upiorne odruchy – rzekomy sprawca twierdzi, że jest opętany przez mocarnego demona.

W rolach głównych powracają Vera Farmiga i Patrick Wilson. W filmie ma pojawić się wątek procesu sądowego, przypominający ten z horroru Egzorcyzmy Emily Rose.

Obecność 3: Na rozkaz diabła – premiera wkrótce

W pozostałych rolach zobaczymy między innymi Ruairiego O’Connora, Charlene Amoię, Sterlinga Jerinsa i Shannon Kook. Historia ukazana w filmie wzorowana jest na głośnej sprawie mężczyzny imieniem Arne Cheyenne Johnson. W latach osiemdziesiątych oskarżono go o zabójstwo pierwszego stopnia. Utrzymywał on, że nie chciał nikogo zamordować, ale kazał mu Szatan – stąd oryginalny tytuł filmu: The Conjuring: The Devil Made Me Do It.

Film Obecność 3: Na rozkaz diabła wyreżyserował Michael Chaves (Topielisko. Klątwa La Llorony), w oparciu o scenariusz Davida Lesliego Johnsona-McGoldricka. Autor fabuły ukończył niedawno skrypt Aquamana 2 – wielkiego widowiska DC Films.

W Stanach Zjednoczonych horror Obecność 3: Na rozkaz diabła ukaże się w serwisie VOD HBO Max, ale jednocześnie planowana jest też dystrybucja symultaniczna w kinach. O polskiej dystrybucji poinformujemy, gdy tylko będą znane jej szczegóły.

Czytaj także
Total
0
Reakcji