Shazam! Fury of the Gods - Lucy Liu

Shazam! Fury of the Gods – Lucy Liu dołącza do obsady

Poszerza się obsada aktorska widowiska Shazam! Fury of the Gods – Lucy Liu dostała właśnie angaż do jednej z kluczowych ról. W sequelu filmu fantasy Shazam! Davida F. Sandberga 52-letnia Liu pojawi się jako czarny charakter – demoniczna Kalypso, córka Atlasa. Na planie zdjęciowym będzie partnerowała aktorkom Helen Mirren i Rachel Zegler oraz oczywiście Zachary’emu Leviemu, który powraca w roli tytułowej. Mirren wystąpi w roli innej antagonistki, Hespery (siostry Kalypso).

Poprzedni film o superbohaterze Shazamie ukazał się dwa lata temu i zgarnął 366 mln dolarów w kinach dookoła świata. Ekranizacja komiksów DC została dobrze odebrana zarówno przez widzów, jak i krytyków filmowych. W serwisie Rotten Tomatoes, agregującym recenzje, Shazam! otrzymał 90 proc. pozytywnych opinii. Obraz nominowano do czterech Saturnów i trzech nagród Teen Choice.

Shazam! Fury of the Gods – Lucy Liu w kluczowej roli

Kontynuację Shazam! ujrzymy na ekranach kin dopiero w czerwcu 2023 roku, ale prace nad filmem trwają w najlepsze. David F. Sandberg (Annabelle: Narodziny zła, Kiedy gasną światła) znów zasiada na stanowisku reżyserskim, a scenariusz przygotował Henry Gayden. W kontynuacji przedstawione zostaną dalsze losy nastoletniego Billy’ego Batsona, który po wypowiedzeniu magicznego zaklęcia zostaje dorosłym superbohaterem. W pierwszym filmie chłopca zagrał Asher Angel.

Film wyprodukuje Peter Safran dzięki swojej wytwórni The Safran Company. Twórcy liczą na wielki sukces kasowy Shazam! Fury of the Gods – Lucy Liu, Zachary Levi i Helen Mirren to nazwiska, która mają przyciągnąć widzów do kin.

Postać Shazama stworzyli w latach czterdziestych Bill Parker i Charles Clarence “C. C.” Beck. Bohater pierwotnie ukazywał się w wydawnictwach Fawcett Comics, ale później prawa do Shazama przejął koncern DC. Do supermocy Shazama należą zdolność teleportacji i telepatii, nieśmiertelność, nadludzka szybkość i “boska” siła.

Shazam! Fury of the Gods – Lucy Liu, Helen Mirren i Zachary Levin pośród aktorów

Lucy Liu, znana z występów w serialu komediowym Ally McBeal, dylogii Aniołki Charliego (2000, 2003) i serialu CBS Elementary, ma w swoim aktorskim CV blisko sto różnych filmów i projektów telewizyjnych. W ubiegłym roku widzowie widzieli ją w komediodramacie Stage Mother Thoma Fitzgeralda, o zarządzającej kościelnym chórem kobiecie, która dostaje w spadku klub dla drag queens.

Liu pracuje obecnie nad komedią z “wątkiem biurowym”, którą reżyseruje Christine Gernon. Pod koniec marca media informowały też o reboocie słynnej Ally McBeal. Na razie nie wiadomo, czy aktorka powtórzy w nim rolę wyrachowanej sędziny Ling Woo.

W obsadzie Shazam! Fury of the Gods znajdują się też Adam Brody, Jack Dylan Grazer, Marta Milans i Faithe Herman.

Czytaj także
Total
0
Reakcji