Player

Player – nowości w serwisie VOD, a wśród nich “365 dni”

Player ma w swojej kwietniowej ofercie garść nowości, które powinny zwrócić uwagę wszystkich kinomanów. W skrócie: każdy znajdzie tu coś dla siebie – na platformie typu “wideo na życzenie” pojawiły się horrory, komedie romantyczne, a nawet słynny na cały świat erotyk polskiej produkcji. Wszystko to w podstawowym pakiecie Playera.

Serwis oficjalnie wystartował w sierpniu 2011 roku, wtedy jeszcze jako TVN Player. Dopiero po trzech latach został przechrzczony i dziś swoim subskrybentom udostępnia też oryginalne produkcje własne – sygnowane znakiem “Player Original”. Należą do nich m.in. seriale Chyłka i Żywioły Saszy.

Player – nowości kwietnia: 365 dni

Od początku kwietnia subskrybenci Playera mogą oglądać 365 dni – głośny erotyk Barbary Białowąs i Tomasza Mandesa, w którym młoda Polka zostaje uprowadzona przez przedstawiciela włoskiej mafii. Ten daje jej tytułowy rok na miłość i wszelkimi sposobami próbuje ją w sobie rozkochać.

Wokół filmu, bazującego na książce Blanki Lipińskiej, narosło sporo kontrowersji. Polska produkcja, której zarzuca się, że gloryfikuje gwałt i przemoc wobec kobiet, znana jest widzom na całym świecie; zagościła na Netfliksie m.in. w Brazylii, Arabii Saudyjskiej, Szwecji, RPA, USA i Nowej Zelandii. W serwisie Rotten Tomatoes, agregującym opinie krytyków, film uzyskał niechlubną ocenę 0/100 (lub 0%). Negatywne recenzje pojawiły się w „Variety”, „Cosmopolitanie”, czy brytyjskim „The Times”.

365 dni zdobyło sześć nominacji do amerykańskich Złotych Malin i walczy obecnie o polskie antynagrody, Węże, w dziewięciu kategoriach. Złe kino też budzi gorące emocje i zdecydowanie wiedzą o tym ludzie z Playera.

Player – nowości. Powrót kultowego horroru

W serwisie zagościł też slasher Nieznajomi: Ofiarowanie, kontynuujący film Bryana Bertino z 2008 roku. Na tę produkcję kinomani musieli czekać aż dziesięć lat – film przeszedł przez tzw. “piekło developmentowe”, a jego twórcy co rusz napotykali na swojej drodze kolejne utrudnienia. Trudy mogły im się odpłacić, bo Nieznajomi: Ofiarowanie to horror wyjątkowo gniewny i intensywny.

Oryginalny film, Nieznajomi z Liv Tyler i Scottem Speedmanem, chwalony był zwłaszcza za mocny finał, który wielu krytyków uznało za jedną z bardziej przerażających scen w kinie grozy od lat. Sequel też potrafi nieźle nastraszyć, a do tego ma w ofercie inne atuty: między innymi estetykę kina lat osiemdziesiątych, wartką akcję i skondensowany czas trwania, niepozwalający na chwilę nudy.

W filmie Nieznajomi: Ofiarowanie występują Christina Hendricks (Mad Men), Martin Henderson (Chirurdzy), Bailee Madison (Żona na niby) i Lewis Pullman – syna aktora, Billa Pullmana. Wkrótce zobaczymy go w filmie akcji Top Gun: Maverick u boku Toma Cruise’a.

Player – nowości. Polska komedia romantyczna Słaba płeć?

Od 2 kwietnia w Playerze dostępny jest też film Słaba płeć? w reżyserii Krzysztofa Langa (twórcy popularnych seriali, jak Fala zbrodni czy Komisarz Alex). Główna bohaterka, Zośka (Olga Bołądź), pracuje w warszawskiej korporacji i uderza pewnością siebie. Niestety, odkrywa, że została oszukana przez szefa i w rezultacie staje się z dnia na dzień bezrobotna. Postanawia nie tylko zemścić się na grubej rybie, ale też znaleźć miłość w wielkim mieście.

Komedię oparto na kanwie powieści Suka autorstwa Katarzyny Grygi i według widzów daleka jest ona od innych filmowych romansów produkcji polskiej – jak Nigdy w życiu! czy Tylko mnie kochaj. Surowego prezesa gra w filmie Piotr Adamczyk, a w obsadzie znalazło się też miejsce dla: Katarzyny Figury, Janusza Chabiora, Mirosława Zbrojewicza i Marka Barbasiewicza.

Inne filmy, które wciąż dostępne są do obejrzenia w Playerze, to Jeszcze jest czas z Viggo Mortensenem, Sala samobójców. Hejter (do zobaczenia też na Netfliksie) oraz 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy.

Czytaj także
Total
4
Reakcji