Salma Hayek house of gucci

Salma Hayek u Ridleya Scotta. Nowi aktorzy w “House of Gucci”

24 listopada tego roku odbędzie się światowa premiera House of Gucci, nowego filmu Ridleya Scotta. Do obsady dołączyła właśnie Salma Hayek, zasilając ekipę, na którą składają się już nazwiska największych gwiazd Hollywood. Kryminał z wątkami biograficznymi powstaje na kanwie książki The House of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour, and Greed autorstwa Sary Gay Forden.

Salma Hayek wystąpi w filmie jako Pina Auriemma, kobieta oskarżona o współudział w zabójstwie Maurizo Gucciego – biznesmena i wnuka guru branży modowej, Guccio Gucciego.

Salma Hayek w roli domniemanej zabójczyni. Premiera House of Gucci w listopadzie

W połowie lat dziewięćdziesiątych Maurizo robił, co w jego mocy, by przejąć kontrolę nad luksusowym domem mody Guccio Gucci S.p.A. Nic dziwnego: włoskie przedsiębiorstwo odzieżowe było i pozostaje do dziś prawdziwą maszynką do wytwarzania grubych pieniędzy. Maurizo zginął tragicznie, zastrzelony w swoim mediolańskim biurze. Policja podejrzewała, że za zabójstwo odpowiedzialna była jego żona Patrizia Reggiani.

Główne role małżonków Ridley Scott powierzył Adamowi Driverowi i Lady Gadze. Hayek zagra natomiast Pinę Auriemmę – bliską przyjaciółkę Patrizii, która za domniemany udział w zbrodni dostała wyrok dwudziestu pięciu lat pozbawienia wolności.

Zobacz też: Nominacje do Węży – Vega goni Vegę, 365 dni jednym z „liderów”

House of Gucci z Salmą Hayek – dramat kryminalny na podstawie prawdziwych wydarzeń

W filmie zobaczymy też Jareda Leto (w roli Paolo Gucciego), Ala Pacino (jako Aldo Gucciego), Jeremy’ego Ironsa (Rodolfo Gucci), Jacka Hustona i Reeve’a Carneya. Ostatni z aktorów zagra innego słynnego projektanta mody, Toma Forda. Mădălina Diana Ghenea wystąpi w House of Gucci jako Sophia Loren.

Media informowały o filmowej biografii rodziny Gucci już w 2006 roku – wtedy też na stanowisko reżyserskie typowano Ridleya Scotta. Role główne Patrizii i Maurizo mieli otrzymać Angelina Jolie i Leonardo DiCaprio. Projekt nie doszedł jednak do skutku.

Film House of Gucci ukaże się 24 listopada w Stanach Zjednoczonych i 26 listopada w Wielkiej Brytanii. Wkrótce po emisji w kinach ma trafić na platformę streamingową Paramount+.

Filmografię Salmy Hayek zamyka dramat Błogość, wydany przez Amazon Prime Video. Ridley Scott wyreżyserował w ubiegłym roku dwa odcinki serialu HBO Wychowane przez wilki.

Bądź na bieżąco! Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Czytaj także
Total
0
Reakcji