Reżyser filmu Godzilla vs. Kong

Reżyser filmu Godzilla vs. Kong nakręci ThunderCats dla Warnera

Adam Wingard, reżyser filmu Godzilla vs. Kong, nakręci pełnometrażową adaptację serialu animowanego ThunderCats. Film powstanie dla wytwórni Warner Bros., a Wingard, poza stanowiskiem reżyserskim, obejmie też rolę scenarzysty.

Poprzedni projekt Wingarda, Godzilla vs. Kong, ukazał się w kinach 24 marca, a już jutro zadebiutuje na platformie HBO Max w Stanach Zjednoczonych. Film okazał się zaskakującym, pandemicznym przebojem, zarabiając, jak dotąd, 123,1 mln dolarów dookoła globu.

Adam Wingard – ThunderCats – nowy film wziętego reżysera

Adam Wingard napisze scenariusz ThunderCats we współpracy ze swoim stałym partnerem, Simonem Barrettem. Duet odpowiada za powstanie popularnych horrorów: Blair Witch, Następny jesteś ty i Gość. Skrypt Wingarda i Barretta będzie usprawnioną wersję wcześniejszego scenopisu autorstwa Davida Coggeshalla.

Zobacz też: John Cena jako “pseudo-Superman” w The Suicide Squad – na planie wykonał nietypowy popis kaskaderski

Nie do końca wiadomo, jaki kierunek wybiorą twórcy. Być może ThunderCats będzie filmem aktorskim, ale mają zostać wykorzystane w nim silne wpływy animacji i techniki CGI. Wingard zapewnia, że jego reżyseria będzie pełna pasji, bo już jako dziecko należał do fanów ThunderCats:

Moja obsesja na punkcie ThunderCats rozpoczęła się w liceum – właśnie wtedy zdecydowałem, że chcę zostać filmowcem. W dziesiątej klasie olewałem szkołę, zbierając najgorsze oceny. Powód? Przez dwa semestry pisałem swój własny scenariusz ThunderCats. Finalnie liczył on 272 strony. Dzieciaki nabijały się ze mnie bezlitośnie.

Adam Wingard – ThunderCats – adaptacja kultowego serialu

Reżyser filmu Godzilla vs. Kong
Reżyser filmu Godzilla vs. Kong autorem ThunderCats. Projekt to adaptacja serialu animowanego z lat 80. / Foto Prime News: Wikimedia Commons

Adam Wingard zapowiada, że jego adaptacja ThunderCats będzie cechować się “estetyką typową dla lat osiemdziesiątych”. Serial zadebiutował w amerykańskiej telewizji w 1985 roku i utrzymał się na ekranie przez cztery sezony. Opowiada o grupie tytułowych, humanoidalnych kotów, które walczą o dobro swojej planety z demonicznym Mumm-Ra – zmumifikowanym czarnoksiężnikiem o potężnej mocy.

Filmową adaptację ThunderCats planowano już w 2007 roku – za scenariusz odpowiadał Paul Sopocy. Niestety, problemy produkcyjne uniemożliwiły powstanie tej właśnie wersji.

Warner nie ogłosił na razie, kiedy ThunderCats doczeka się premiery w kinach.

Bądź na bieżąco! Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Czytaj także
Total
0
Reakcji