Kristen Stewart jako księżna Diana

Kristen Stewart jako księżna Diana. Spektakularna metamorfoza!

Kristen Stewart jako księżna Diana – jeszcze niedawno to połączenie uznano by za dowcip. Jednak w styczniu do sieci trafiło pierwsze zdjęcie z planu filmu o brytyjskiej ikonie i okazało się, że KStew przeszła spektakularną metamorfozę. Wczoraj ukazała się nowa fotografia z filmu „Spencer”. Widzimy na nim elegancką i gustownie ubraną aktorkę z szafirowym pierścionkiem zaręczynowym na palcu. Identycznym do tego, którym zaobrączkował Dianę książę Karol.

Dramat historyczny „Spencer” wszedł w fazę produkcji dwa miesiące temu. Za jego reżyserię odpowiada chilijski filmowiec Pablo Larraín, który w przeszłości przygotował biografię Jackie Kennedy, z Natalie Portman w roli tytułowej.

Niepokorna Kristen Stewart jako księżna Diana. To będzie spektakularna metamorfoza!

Postać Diany grały już między innymi Naomi Watts, Emma Corrin i Genevieve O’Reilly. Żadna z aktorek nie była tak kontrowersyjnym wyborem, jak ten Larraína. Kristen Stewart jako księżna Diana na pewno nie umknie kinomanom sprzed nosa i zapewni filmowi odpowiednią widownię.

„Glee” − wielki powrót już 8 kwietnia na Hulu

30-letnia aktorka, znana z ról w „Sils Marii”, „Aniołkach Charliego” i sadze „Zmierzch”, od kilku lat próbuje uciec stereotypom i zaszufladkowaniu, wybierając coraz ciekawsze projekty. Współpracowała między innymi z Woodym Allenem, Olivierem Assayasem i Florią Sigismondi. Stewart kojarzona jest z rockandrollowym, dalekim od hollywoodzkiego glamouru stylem, który magazyn „Vogue” określił jako „nonszalancki”.

Tymczasem księżna Diana, choć zasłynęła też bardziej casualowym ubiorem, wciąż najbardziej pamiętana jest z iście królewskich sukni i stonowanych, ale stylowych garsonek.

Kristen Stewart w filmie o księżnej Dianie
Kristen Stewart jako księżna Diana? Jak sprawdzi się w tej roli? / Foto Prime News Rozrywka by: Wikimedia Commons

Kristen Stewart w filmie o księżnej Dianie. Kiedy premiera?

Film o księżnej Dianie „Spencer”, w którym tytułową bohaterkę zagra Kristen Stewart będzie toczył się we wschodnioangielskim Sandringham House – pałacu o powierzchni ponad 250 hektarów, należącym do rodziny królewskiej. To właśnie tu, podczas świąt Bożego Narodzenia, Diana postanawia rozstać się ze swoim mężem, walijskim księciem.

Larraín podkreśla, że scenariusz nie obejmuje wydarzeń wykraczających poza 1992 rok, a więc nagłośnionego przez media rozwodu i tragicznej śmierci Diany:

Akcja trwa zaledwie trzy dni. W tym czasie widz będzie mógł poznać księżną z lepszej i bliższej perspektywy, dowiadując się, kim w zasadzie była. Wszyscy wiedzą, jak zakończyło się jej życie – nie musimy poruszać tego wątku.

Kiedy przekonamy się, jak sprawdziła się Kristen Stewart jako księżna Diana? Produkcja filmu „Spencer” trwa w najlepsze, ale twórcy planują premierę na tegoroczną jesień.

Wiemy, że dystrybutorem na rynku amerykańskim będzie Neon, który wprowadził do kin inne biografie: „Jestem najlepsza. Ja, Tonya” (o losach łyżwiarki figurowej Tonyi Harding) oraz „Shirley” (o życiu pisarki Shirley Jackson).

Rok 2022 to dwudziesta piąta rocznica śmierci księżnej Diany.

Bądź na bieżąco! Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Czytaj także
Total
0
Reakcji