Godzilla vs Kong

Godzilla vs Kong: oficjalny zwiastun Toho

Zwiastun filmu „Godzilla vs Kong” nie został zaprezentowany podczas wczorajszego Super Bowl, ale o superprodukcji i tak jest głośno. Na swoim oficjalnym kanale w serwisie YouTube trailer udostępniła japońska wytwórnia Tōhō.

Film, wyprodukowany przez Tōhō we współpracy z Legendary Pictures, ukaże się jednocześnie w kinach i na platformie HBO Max. Z dystrybucji tradycyjnej, na samych tylko dużych ekranach zrezygnowano, by uniknąć klapy finansowej. W czasie pandemii koronawirusa to coraz częściej podejmowana przez studia strategia.

Sprawdź też: Serwisy VOD płyną na fali koronawirusa. Dzięki pandemii zysk Sony Pictures czterokrotnie wyższy

„Godzilla vs Kong” pod koniec marca w HBO Max

Trwający dziewięćdziesiąt sekund zwiastun zapowiada wysokooktanową rozrywkę w najlepszym wydaniu: w filmie nie brakuje eksplozji, scen miejskich walk oraz morskich katastrof. W ciągu osiemnastu godzin od publikacji w serwisie YouTube klip obejrzano 650 tys. razy.

„Godzilla vs Kong” debiutuje na amerykańskim HBO Max 31 marca. O polskiej premierze nic na tym etapie nie wiadomo, bo usługa Max nie jest w naszym kraju dostępna. To, kiedy zostanie uruchomiona, pozostaje zagadką: nie wystosowano w tej sprawie żadnego oficjalnego oświadczenia, znany jest tylko przybliżony termin – druga połowa 2021 roku. Nie wiemy też, czy Max całkowicie zastąpi platformę HBO GO, stając się jedynym serwisem typu „wideo na życzenie” od tej stacji w Polsce.

Zanim film wykupiło HBO, kły ostrzył sobie na niego inny gigant VOD, Netflix. W listopadzie 2020 toku „The Hollywood Reporter” ujawnił, że Netflix chciał zapłacić za „Godzilla vs Kong” 250 mln dolarów, ale WarnerMedia nie przyjął oferty.

Sprawdź też: Dracula ponownie wskrzeszony – powstanie „futurystyczny western” o słynnym wampirze

Godzilla vs Kong – Epicki pojedynek

„Godzilla vs Kong” to czwarty film w uniwersum Warnera i Legendary znanym jako MonsterVerse, trzydziesty szósty z kolei film o Godzilli i dwunasty o King Kongu. Główną atrakcją tej odsłony będzie, oczywiście, bitwa dwóch ogromnych potworów, którą twórcy zapowiadają jako pojedynek „epickich” rozmiarów. W obsadzie nie brakuje znanych nazwisk: wśród aktorów znaleźli się Alexander Skarsgård, Rebecca Hall, Demián Bichir i Millie Bobby Brown, znana głównie z serialu „Stranger Things”. Reżyseruje Adam Wingard („Notatnik śmierci”, „Blair Witch”).

Pierwszy film z serii o Godzilli ukazał się w 1954 roku – za jego produkcję odpowiadało studio Tōhō. Od tego czasu japońska wytwórnia wydała wiele innych dzieł z gatunku kaijū, ale też sporo animacji i kilka kultowych horrorów. Katalog Tōhō zasilają między innymi: „Mój sąsiad Totoro”, „Ruchomy zamek Hauru”, „The Ring: Krąg”. Nominowany do nagrody BAFTA dramat Akiry Kurosawy „Siedmiu samurajów” (1954) równie dystrybuowany był przez Tōhō.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Czytaj także
Total
0
Reakcji