obostrzenia we włoszech poluzowane

Włochy luzują obostrzenia. Otwarte restauracje, kina, teatry

Obostrzenia we Włoszech poluzowane od 26 kwietnia – informuje dziś premier Włoch Mario Draghi. Przywrócony zostanie podział na strefy. Godzina policyjna będzie jednak obowiązywać dalej.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Włoch Mario Draghi poinformował, że z uwagi na polepszenie się sytuacji pandemicznej w kraju od 26 kwietnia obostrzenia zostaną poluzowane.

Jak uznał “można patrzeć w przyszłość z ostrożnym optymizmem” – podkreślił jednak, że wciąż należy zachować ostrożność. Ryzyko podejmowane przez rząd jest “uzasadnione”, z uwagi na lekką poprawę sytuacji.

Draghi dodał jednocześnie, że luzowanie obostrzeń możliwe jest wyłącznie pod warunkiem skrupulatnego przestrzegania zasad, takich jak noszenie maseczek i utrzymywanie dystansu społecznego.

Obostrzenia we Włoszech poluzowane

Od 26 kwietnia Włochy znów zostaną “podzielone” na strefy żółte, pomarańczowe i czerwone. W strefach żółtych dozwolone ma być m.in. podróżowanie. Otwarte będą także restauracje, jednak goście będą mogli zasiąść wyłącznie przy w ogródkach na zewnątrz.

Szkoły mają zostać otwarte zarówno w strefie żółtej, jak i pomarańczowej. W strefach czerwonych nauczanie stacjonarne możliwe będzie wyłącznie w szkołach podstawowych i pierwszej klasie gimnazjum.

Draghi poinformował także, że luzowanie obostrzeń we Włoszech polegać będzie na otwarciu kin i teatrów, przy czym obowiązywać mają ograniczenia względem ilości osób. Możliwe mają być także seanse i widowiska na świeżym powietrzu.

Od 15 maja zaś otwarte mają zostać baseny i plaże. Pierwszego czerwca otworzą się również siłownie i kluby sportowe. Od 1 lipca możliwa będzie organizacja targów.

Godzina policyjna zostaje podtrzymana i w dalszym ciągu obowiązywać będzie w godzinach 22:00 – 05:00.

Gospodarka potrzebuje odbicia

Zdaniem premiera Włoch decyzje o luzowaniu obostrzeń mają wesprzeć gospodarkę kraju, która wymaga szybkiego odbicia. – Oczekuję, że w najbliższych miesiącach będziemy mieli bardzo mocne odbicie gospodarcze, a potem musimy wejść na ścieżkę wzrostu – oznajmił Draghi

Bądź na bieżąco – dołącz do nas na Facebook.

Total
0
Reakcji