czy korty tenisowe są otwarte

Dobre wiadomości dla miłośników tenisa. Rządzący zdecydowali się na otwarcie kortów

Kina, teatry, filharmonie, baseny oraz hotele – te obiekty będą od piątku otwarte. Rządzący dopuścili także uprawianie sportu amatorskiego na świeżym powietrzu. Co jednak z kortami tenisowymi? Czy korty tenisowe są otwarte?

Luzowanie obostrzeń od 12 lutego dotyczy przede wszystkim hoteli, w których dostępne dla gości może być maksymalnie 50 proc. wszystkich pokoi. Od piątku otworzyć będą się mogły także obiekty kultury takie jak kina, teatry, filharmonie.

Czytaj także: Krystyna Pawłowicz o pożarze w hotelu: Wszystko co piszą media […] jest kłamstwem

Dostępne dla odwiedzających mają być także domy i ośrodki kultury, w któych – o czym wspomina dziś wicepremier Piotr Gliński – “możliwa będzie organizacja wydarzeń teatralno-muzycznych, wystaw oraz projekcja filmów”.

Rządzący zdecydowali się także na otwarcie basenów krytych, które podobnie, jak pozostałe obiekty muszą zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo sanitarne. Nie otwarto jednak siłowni, ani klubów fitness, co argumentowano wielokrotnie znacznie większym ryzykiem zakażenia niż w innych obiektach. Dopuszczono jednak uprawianie sportu amatorskiego na świeżym powietrzu. To jednak spotkało się – z uwagi na niskie temperatury – z krytyką miłośników sportu “pod daszkiem”.

Nie przegap: Lockdown w Polsce. Czy fryzjerzy są otwarci?

Pewnych dyscyplin nie da się zwyczajnie uprawiać przy zaśnieżeniu oraz w ujemnych temperaturach. Jedną z nią jest tenis – sport od zawsze kojarzący się z ciepłem, “dobrą przyczepnością” i przyzwoitym oświetleniem, a ryzyko bliskiego kontaktu i tym samym zwiększonej podatności na zarażenie COVID-19 praktycznie nie występuje.

Wyobraźmy sobie bowiem grę w tenisa w lutym, gdy kort pokryty jest warstwą puchu.

czy korty są otwarte
Lockdown w Polsce. Czy korty tenisowe są otwarte?

Czy korty tenisowe są otwarte?

Okazuje się jednak, że rządzący zrozumieli specyfikę niektórych sportów, zwłaszcza tenisa ziemnego, co pozwoliło na otwarcie krytych kortów tenisowych.  Zgodnie z rozporządzeniem, które pojawiło się na stronie sejmu, a także z informacjami, które przedłożył w czwartek wicepremier Piotr Gliński, kryte korty tenisowe będą od 12 lutego otwarte. Zaznaczono jednak, że przebywać na nim może nie więcej niż 5 osób jednocześnie.

Kryte korty tenisowe otwarte od 12 lutego

– Szanowni Państwo, wiem, że dla niektórych to długo oczekiwana wiadomość: od jutra mogą być otwarte także korty kryte, w rygorze sanitarnym i do 5 osób na korcie – poinformował na Twitterze Piotr Gliński

Dziękujemy, że jesteś z nami. Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Czytaj także
Total
0
Reakcji