automat paczkowy aliexpress

Paczki z Aliexpress odbierzemy już w automacie. Póki co jednak tylko w Warszawie

Na warszawskiej Woli stanął właśnie pierwszy automat paczkowy Aliexpress. Zlokalizowane przy ulicy Zawiszy Czarnego urządzenie jest pierwszym automatem AliExpress w Polsce.

Mimo że jest to dopiero jedno urządzenie, to spodziewać możemy się ich zagęszczenia. Jak informował bowiem niedawno właściciel AliExpress – Alibaba Group – firma ma w planach walkę o klientów z Polski i Europy.

Pierwszy automat paczkowy AliExpress w Polsce

O planach inwestycji w automaty do obioru zakupów na platformie AliExpres informowano już od kilku miesięcy. Wtedy też właściciel AliExpress informował o tym, że pierwsze urządzenia w Polsce stanąć mają właśnie w Warszawie.

Odbiór zamówień z AliExpress ma być prosty, szybki i tani. Jak przekonują władze AliExpress, aby odebrać przesyłkę, wystarczy podać kod odbioru.

Spółka nie informuje, póki co, kiedy w Warszawie pojawią się kolejne automaty paczkowe AliExpress, jednak z uwagi na plany firmy, które zakładają walkę o klientów z Europy, oczekiwać możemy, że ilość maszyn będzie sukcesywnie rosła.

AliExpress przekonuje jednocześnie, że dzięki automatom paczkowym przesyłki do Polski mają być szybsze i tańsze, a zwroty będą łatwiejsze. Firma informuje także, że spory wynikające z zawartych na odległość umów rozstrzygane mają być w kraju konsumenta, a nie jak dotychczas w Hongkongu.

Pierwszy automat paczkowy AliExpress jest swoistą odpowiedzią azjatyckiej platformy na uruchomioną kilka dni temu “polską wersję” Amazon. Ten od początku współpracę w zakresie dostaw przesyłek nawiązał z InPost – największym w kraju właścicielem automatów paczkowych.

O planach wprowadzenia własnych maszyn poinformowało niedawno także Allegro.pl – pierwsze urządzenia pojawić się mają jeszcze w tym roku. W planach giełdowego giganta jest około 1,5 tys. urządzeń przed końcem 2021 r.

Jak widać konkurencja na rynku e-commerce rośnie, a walka o klientów może skutkować – przynajmniej w początkowej fazie – mocnymi przecenami, promocjami i rabatami.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Czytaj także
Total
0
Reakcji