media markt otwarte

Sklepy Media Markt otwarte. Sieć znalazła sposób na obejście obostrzeń

Sklepy Media Markt otwarte mimo zakazu. Sieć znalazła sposób na obejście obostrzeń, dzięki czemu bez narażania się na kary od sanepidu może “normalnie” funkcjonować w “najwyższym reżimie sanistarnym”. Jak? Dzięki czerwonym taśmom i teoretycznym zmniejszeniu powierzchni.

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że niektóre sklepy RTV Euro AGD postanowiły otworzyć się mimo rządowych restrykcji, które skutecznie zablokowały handel w wielkopowierzchniowych sklepach. Dziś o otwarciu obiektów Media Markt – drugiej sieci ze sprzętem elektronicznym – informuje “WP”. Sklepy Media Markt znalazły bowiem sposób, aby rozporządzenia nie łamać, a jednocześnie móc prawie normalnie funkcjonować.

Sklepy Media Markt otwarte

Wprowadzone w grudniu obostrzenia dotyczące handlu dotknęły przede wszystkim sklepów w galeriach handlowych o powierzchni przekraczającej 2000 mkw. Sieć Media Markt postawiła sobie zatem za cel zmniejszenie swoich obiektów w sposób, który może budzić co prawda wątpliwości, jednak – jak się okazuje – jest skuteczny, a jednocześnie sieć nie naraża się na kary, którymi rząd straszy przedsiębiorców.

Czytaj także: Rząd właśnie przegrał z przedsiębiorcami. Lockdown złamany ludzką desperacją

W części sklepów sieci Media Markt pojawiły się bowiem tabliczki ostrzegawcze typu “strefa wyłączona ze sprzedaży, prosimy nie wchodzić”, a także taśmy, blokujące dostęp do części handlowej z wybranym asortymentem. Dostęp do wielu produktów został ograniczony, asortyment może podać sprzedawca.

– Tutaj wchodzić nie można, ale mogę pani podać któryś z produktów – tłumaczył WP sprzedawca w sklepie Media Mark na warszawskim Gocławiu.

Najwyższe standardy bezpieczeństwa

Jak informuje rzeczniczka prasowa sieci Media Markt Wioletta Batóg – Wszystkie nasze sklepy działają zgodnie z obowiązującymi przepisami. Media Markt zachowuje najwyższe standardy bezpieczeństwa, co potwierdzają regularne wizyty Inspekcji Sanitarnej oraz Policji w naszych sklepach. Jej słowa potwierdzają także informacje o tym, że sieć nigdy nie otrzymała żadnej kary od sanepidu czy policji.

Batóg dodaje jednocześnie, że sieć nie chce, aby jej działania kojarzyły się z “łamaniem obostrzeń” – to dla nas krzywdzące – przekonuje. Uważa bowiem, że sklepy Media Markt wprowadziły jedne z najwyższych standardów bezpieczeństwa i stosuje się do rządowych restrykcji.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Dołącz także do społeczności na Facebook lub Twitter i wspieraj nas swoją obecnością.

Czytaj także
Total
0
Reakcji