Wednesday Jenna Ortega

Jenna Ortega nową Wednesday Addams w serialu Tima Burtona

Aktorka Jenna Ortega opublikowała na Instagramie zdjęcie, na którym trzyma scenariusz serialu Wednesday. Przypomnijmy: reżyser-wizjoner Tim Burton szykuje dla serwisu Netflix nowy serial na bazie Rodziny Addamsów. Pod koniec kwietnia spekulowano, że rolę tytułową może dostać Bailee Madison. Teraz już wiadomo, że przypadła ona w udziale Ortedze.

W poście na Instagramie Jenna Ortega napisała:

— Nowy rozdział. Mam nadzieję, że oddam ducha Wednesday Addams (w swojej roli – przyp.). *dwa razy pstryknięcie palcem*

Wednesday Jenna Ortega
Jenna Ortega zagra Wednesday Addams w serialu Netfliksa / Foto Prime News: instagram.com/jennaortega

Wednesday – Jenna Ortega w serialu Netfliksa

Jenna Ortega liczy, że jej reinterpretacja kultowej postaci będzie godna oryginału. W serialu Rodzina Addamsów z połowy lat sześćdziesiątych rolę Wednesday grała aktorka dziecięca Lisa Loring. Wyraźniejsze rysy nadała jednak bohaterce Christina Ricci w filmowych adaptacjach z lat 1991 i 1993.

Niedawno informowaliśmy, że Tim Burton marzy, by Ricci wystąpiła w serialu Netfliksa jako matka Wednesday – Morticia Addams. Fani Rodziny Addamsów od lat fantazjowali o powrocie dorosłej Christiny Ricci do serii. W sieci można znaleźć wiele fanowskich grafik przedstawiających aktorkę jako Morticię. Ponieważ Ricci była wysoce chwalona za rolę Wednesday w filmach Barry’ego Sonnenfelda z 1991 i ’93 roku (nominowano ją do Saturna i Nagrody Młodych Artystów), jej występ u Burtona wydaje się sensownym posunięciem.

Na tym etapie są to jednak tylko plotki. Obecnie wiadomo jedynie, kto zagra tytułową Wednesday.

Na instagramowym zdjęciu Jenny Ortegi widzimy kopię scenariusza. Pod wytłuszczonym tytułem Wednesday widnieje kolejna informacja: “rozdział pierwszy”, zapewne w odniesieniu do numeracji odcinka. Autorami skryptu są Alfred Gough (Tajemnice Smallville) i Miles Millar (Spider-Man 2). Reżyseruje, oczywiście, Burton, a historia oparta jest na postaciach autorstwa Charlesa Addamsa.

W serialu Wednesday tytułowa bohaterka rozpoczyna naukę w Nevermore Academy i rozwiązuje uczelniane tajemnice dzięki zdolnościom parapsychicznym. Jeden z sekretów dotyczy jej własnej rodziny. Nawiązuje też zupełnie nowe znajomości z innymi studentami – dużo mniej ekscentrycznymi niż ona sama.

Czytaj także
Total
0
Reakcji