Jamie Lee Curtis

Jamie Lee Curtis ze Złotym Lwem za życiowe osiągnięcia. “Halloween zabija” z premierą w Wenecji

Już za niewiele ponad dwa miesiące odbywa się 78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji. Podczas tegorocznej ceremonii aktorka Jamie Lee Curtis zostanie uhonorowana Złotym Lwem za życiowe osiągnięcia. Nastąpi to 8 września i z tej okazji podczas festiwalu zostanie wyświetlony horror “Halloween zabija” z udziałem Curtis – zaraz po wręczeniu jej statuetki.

Film grozy będzie pokazywany poza festiwalowym konkursem i nie powalczy o żadną z weneckich nagród. We Włoszech odbędzie się jego światowa premiera.

Jamie Lee Curtis zostanie nagrodzona na festiwalu w Wenecji

Międzynarodowy Festiwal w Wenecji odbywa się między 1 a 11 września na wyspie Lido. Jamie Lee Curtis, która wcześniej zdobyła między innymi nagrodę BAFTA za “Nieoczekiwaną zmianę miejsc” i była nominowana do Emmy za “Dar życia”, otrzyma w tym roku Złotego Lwa za wybitne osiągnięcia aktorskie. W niedawnej rozmowie z dziennikarzem Curtis powiedziała:

— Jestem zaszczycona, że zostanę uhonorowana podczas festiwalu weneckiego. W pewien sposób wydaje mi się to niemożliwe, że pracuję w branży filmowej już tak długo. Że zasłużyłam sobie na nagrodę za osiągnięcia życia. Wyjątkowo ważne jest dla mnie to, że dzieje się to teraz, równocześnie z premierą “Halloween zabija”. To dzięki tej serii – i partnerstwie z Laurie Strode – moja kariera wystartowała, a potem trwała przez lata. Włoskie kino zawsze honorowało i ceniło sobie horror – gatunek, któremu zawdzięczam karierę. Z dumą przyjmę nagrodę w imieniu Laurie i innych dzielnych bohaterek, które walczą z pozornie niemożliwymi do pokonania przeszkodami.

Alberto Barbera, członek jury festiwalowego, uważa, że Curtis “odzwierciedla te cechy, które są duszą i spuścizną międzynarodowego przemysłu filmowego”. 71-letni filmowiec chwali aktorkę za “niezrównaną charyzmę” i “niepowtarzalną osobowość”, nazywając ją jednocześnie “prawdziwą i niezapomnianą gwiazdą kina”.

Halloween zabija – premiera podczas festiwalu w Wenecji

Po premierze na festiwalu w Wenecji film “Halloween zabija” debiutuje 14 października w Australii, Niemczech i Czechach oraz 15 października w USA i Wielkiej Brytanii. Ma też ukazać się w polskich kinach, choć wciąż nie podano konkretnej daty. Dystrybutorem poprzedniej odsłony, “Halloween” z 2018 roku, był UIP (United International Pictures Sp z o.o.). Horror ukazał się na naszych ekranach tydzień po premierze amerykańskiej.

Kilka dni temu udostępniony został oficjalny, pełny zwiastun “Halloween zabija”. W sequelu wracają: Jamie Lee Curtis jako Laurie Strode, Judy Greer jako jej córka, Karen Nelson, Andi Matichak jako Allyson Nelson. Kyle Richards (“Żony Beverly Hills”) i Anthony Michael Hall pojawią się w rolach Lindsey Wallace i Tommy’ego Doyle’a – aktorzy grali te postacie jako dzieci, u Johna Carpentera w oryginalnym “Halloween” (1978). Nancy Stephens występuje jako Marion Chambers – będzie to jej czwarty film z serii. Charles Cyphers powraca jako szeryf Leigh Brackett, a bezwzględnego mordercę Michaela Myersa grają na przemian Nick Castle i James Jude Courtney.

“Halloween Kills” toczy się w 2018 roku, tuż po wydarzeniach z ostatniej odsłony. Laurie Strode wspólnie z rodziną podejmuje współpracę z innymi osobami, które uszły z życiem Myersowi. Grupa będzie próbowała raz na zawsze unicestwić psychopatycznego zabójcę. Wciąż czyha on na ulicach Haddonfield w stanie Illinois.

Total
0
Reakcji