Manodrome

Thriller o libertariańskiej sekcie. W obsadzie Eisenberg jako “kulturysta”, Brody i Keough

Plejada gwiazd dołączyła do projektu “Manodrome”, który będzie thrillerem o niebezpiecznej, libertariańskiej sekcie. W przygotowywanym filmie wystąpią Jesse Eisenberg, Adrien Brody i Riley Keough. Za kamerą stanie pochodzący z Południowej Afryki John Trengrove, dla którego będzie to pierwszy projekt anglojęzyczny.

Thriller Manodrome – Jesse Eisenberg dołącza do kultu

Film “Manodrome” zapowiadany jest jako nihilistyczny thriller o niebezpieczeństwach związanych z uczestnictwem w sekcie. Jesse Eisenberg zagra głównego bohatera – młodego mężczyznę Ralphiego, który jest kierowcą Ubera i marzy o karierze kulturysty pomimo przeciętnych warunków fizycznych. Zostaje przedstawiony członkom męskiego kultu, wyznającego libertarianizm. Ralphie wstępuje w szeregi zgrupowania i powoli traci kontakt z rzeczywistością. Jednocześnie do życia budzą się jego głęboko stłumione pragnienia. Wokół Ralphiego cierpią niewinni ludzie – także jego bliscy.

Pochodzący z RPA John Trengrove ma na swoim koncie reżyserskim kilka filmów krótkometrażowych i odcinki seriali telewizyjnych. Jest też twórcą międzynarodowej koprodukcji – dramatu “Inxeba. Zakazana ścieżka”, o rytuale męskiej inicjacji odbywającym się w Afryce. Powstały w języku xhosa obraz ogniskował się wokół tematów męskości i homoseksualizmu. Są szanse, że w thrillerze “Manodrome” również podjęty zostanie wątek LGBT+.

Film “Inxeba. Zakazana ścieżka” zdobył prenominację do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Manodrome – Eisenberg, Keough i Brody w jednym filmie

Producentami “Manodrome” są między innymi Gina Gammell, Ryan Zacarias i Ben Giladi, a budżet twórcom dostarczy CAA Media Finance (wytwórnia będzie też odpowiedzialna za dystrybucję w Stanach Zjednoczonych). Projekt “Manodrome” będzie prezentowany podczas canneńskich targów filmowych, które w tym roku odbywają się wirtualnie.

Filmografię Jessego Eisenberga zamyka “Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera“, w której widzieliśmy go jako Lexa Luthora. Dwa lata temu aktor pojawił się w komedii kryminalnej “Sztuka samoobrony”, gdzie nie był aspirującym kulturystą, za to mężczyzną – ofiarą przemocy – pobierającym lekcje karate.

Riley Keough, znana z filmów “American Honey”, “Dom, który zbudował Jack” i “Tajemnice Silver Lake”, wystąpiła niedawno w dreszczowcu Netfliksa “Diabeł wcielony”, a wcześniej grała młodą kobietę popadającą w obłęd w horrorze “Domek w górach”.  Laureat Oscara Adrien Brody dostał rolę Josha Aaronsona w serialu “Sukcesja” – tę postać poznamy już w odcinku pierwszym sezonu trzeciego, z premierą w tym roku.

Total
98
Reakcji