Blake Lively

“Lady Killer”: Blake Lively wzorową gospodynią domową i zabójczynią na zlecenie

Aktorka Blake Lively otrzymała angaż do głównej roli w filmie Lady Killer, powstającym dla Netfliksa. Będzie on adaptacją serii komiksów o nietypowej gospodyni domowej, uwikłanej w krwawe interesy. Lively wyprodukuje film, którego scenariusz przygotowuje laureatka Oscara Diablo Cody.

Stanowisko producenckie obejmą ponadto Mark Richardson (Tarzan: Legenda) i Keith Goldberg (Komórka) z wytwórni Dark Horse Entertainment, a także Kate Vorhoff, reprezentująca zespół B for Effort.

Nowy film Netfliksa, Lady Killer. Blake Lively w roli głównej

Film będzie stanowił ekranizację serii komiksów Lady Killer, które zadebiutowały na rynku w 2015 roku dzięki wydawnictwu Dark Horse Comics. Ich bohaterką była Josie Schuller, z pozoru perfekcyjna pani domu i wzorowana matka, która w wolnym czasie pracuje jako bezwzględna zabójczyni na zlecenie. Kobieta jest świetna w tym, co robi i uwielbia swoją sekretną pracę. Nikt z jej najbliższych nie podejrzewa, czym zajmuje się poza domem.

Akcja serialu – i prawdopodobnie też filmowej adaptacji – toczy się w Ameryce lat pięćdziesiątych. Netflix chce, by Blake Lively zagrała rolę tytułową, a casting pozostałych aktorów ma się dopiero odbyć.

Netflix podpisał z Dark Horse Comics umowę pierwokupu, ale nie będzie to pierwsza współpraca giganta VOD z wydawnictwem. W przeszłości powstał już serial superbohaterski The Umbrella Academy, z Elliotem Page’em i Tomem Hopperem w rolach głównych – w miesiącu premierowym był on oglądany przez około 45 mln subskrybentów. Adaptacją komiksu DH był też film Polar Jonasa Åkerlunda (w roli głównej Mads Mikkelsen).

Blake Lively – Lady Killer i inny nadchodzący film

Blake Lively wystąpiła w ubiegłym roku w dreszczowcu Sekcja rytmiczna, gdzie pojawiła się jako uzależniona od prostytucji kobieta, której rodzina mogła zginąć w zamachu terrorystycznym. Film przyniósł 33-latce nominację do statuetki Critics Choice Super Award.

Niedawno aktorka została zaangażowana w produkcję dramatu The Husband’s Secret na podstawie powieści Liane Moriarty. Scenarzystka Lady Killer, Diablo Cody, ma na koncie Nagrodę Akademii Filmowej za skrypt filmu Juno, a także ponad trzydzieści innych prestiżowych wyróżnień. Jest fabularzystką takich pozycji, jak Kobieta na skraju dojrzałości, Zabójcze ciało czy Tully. Naniosła też poprawki na scenariusz Burleski (2010).

Cody pracuje jednocześnie nad scenariuszem filmowej biografii Madonny i serialem The CW Powerpuff.

Czytaj także
Total
0
Reakcji