Liga sprawiedliwości Zacka Snydera

Jared Leto w wersji reżyserskiej „Ligi Sprawiedliwości” – nowe zdjęcie

Tylko półtora miesiąca dzieli nas od premiery „Ligi Sprawiedliwości Zacka Snydera”. Przypomnijmy: trwająca łącznie cztery godziny „Liga…” będzie stanowić wersję reżyserską filmu, który ukazał się już w 2017 roku, choć nie był zgodny z wizją Snydera. W lutym minionego roku Warner dał zielone światło na prace reorganizacyjne, pozwalając, by poddano film reimaginacji.

Oryginalna „Liga Sprawiedliwości” zebrała przeciętne recenzje, nie spodobała się fanom DC Comics i nie spełniła pokładanych w niej oczekiwań finansowych. Snyder, który musiał wycofać się z projektu (zastąpiony przez Jossa Whedona), uznał, że sfinalizowany film nie był zgodny z jego wizją. Gdy Warner pozwolił mu „naprawić” „Ligę…”, ten nadał nadchodzącej wersji wymowny tytuł: „Zack Snyder’s Justice League”.

Liga sprawiedliwości Zacka Snydera Premiera 18 marca

Film, który można uznać za rozbudowaną wersję pierwociny, zadebiutuje 18 marca w serwisie VOD HBO GO, między innymi w Polsce. Amerykańskie stowarzyszenie MPAA (Motion Picture Association of America) przyznało wersji reżyserskiej kategorię wiekową „R”, w świetle której nie nadaje się ona do oglądania dla widzów poniżej siedemnastu lat. Wszystko przez natężenie brutalnej przemocy i wulgaryzmów.

Ponoć Warner planuje wydać film także w obiegu kinowym, co potwierdził niedawno sam Snyder – na razie sytuację komplikuje pandemia koronawirusa.

Liga sprawiedliwości – Jared Leto jako król zbrodni i anarchii

Sensacją ma być pojawienie się w nowej „Lidze Sprawiedliwości” Jareda Leto. Aktor wystąpił w filmie jako Joker, psychopata, król anarchii i arcywróg Batmana. Wizja z 2017 roku nie uwzględniała tej kultowej postaci, choć powstały w 2016 „Legion samobójców” chwalony był głównie za sprawą Leto.

Na profilu Snydera w serwisie Twitter pojawił się przedsmak nadchodzącej premiery: zdjęcie promocyjne przedstawiające Jokera. Widać na nim aktora, w domyśle Leto, który trzyma w dłoni kartę z brydżowej talii. Fotografia jest rozmazana i czarno-biała, ale kontury postaci sugerują, że przeszła ona metamorfozę w porównaniu z „Legionem samobójców”.

Snyder opatrzył post podpisem: „Stworzyłeś wspaniałą postać. Jestem zaszczycony, że nasze światy mogły się zderzyć.”

Powrót na plan

Snyder napisał scenę dla Leto jeszcze przed premierą pierwszej wersji „Ligi Sprawiedliwości”, jednak wówczas spisano ją na straty. Prace nad reimaginacją (której w sieci nadano tytuł „Snyder Cut”) ruszyły w październiku: studio zaoferowało reżyserowi budżet w wysokości 70 mln dolarów. Na plan zdjęciowy wrócili między innymi Henry Cavill, Ben Affleck, Amber Heard i Ray Fisher. W obsadzie znajdują się ponadto Jeremy Irons, Amy Adams, Ezra Miller i Gal Gadot.

Jared Leto otrzymał wczoraj nominację do Złotego Globu za drugoplanową rolę w thrillerze „The Little Things” (również wydanym przez HBO). Czy występ u Snydera okaże się wart nagród przekonamy się już 18 marca.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Czytaj także
Total
0
Reakcji