Jak zaprojektować ponadczasową kuchnię? Najmodniejsze rozwiązania 2020 roku!

Mówi się, że kuchnia, to serce domu – jego przestrzeń, charakter. Okazuje się jednak, że nie traktujemy tego pomieszczenia, tylko i wyłącznie jako miejsca, w którym przygotowuje się posiłki. Kuchnia jest również punktem codziennych wymian poglądów, dyskusji, przeżyć, miejscem wspólnego spędzania czasu i nierzadko również celebrowania posiłków.

Zazwyczaj, każdy z nas posiada określoną wizję oraz zamierzenie. Sami wiemy jak chcielibyśmy, aby wyglądała nasza wymarzona kuchnia – jak powinna być ona zaaranżowana, urządzona. Nie mniej, okazuje się, że czynność ta nie jest tak prosta i że niekiedy posiadamy pewne obawy. Warto więc je rozwiązywać. Co jest lub będzie modne w tym i w przyszłym roku? Na co warto się zdecydować? Sprawdźmy!

Nie bójmy się bieli … i szarości!

Obecnie obserwuje się trend stonowanych, kremowych lub pudrowych barw, które są w pełni uniwersalne, pasują do wszystkiego i genialnie wkomponowują się w każdą wizję. Biel, szarości – to najlepszy sposób na stylowe, modne, świeże oraz ponadczasowe wnętrze. Warto wspomnieć, że białe meble wyglądają po prostu uroczo, dodatkowo takie powierzchnie znacznie łatwiej się czyszczą i są mniej podatne na zaleganie kurzu. Możemy wybrać do nich również dowolne dodatki. Szarość, z kolei, pozostaje modnym przełamaniem dla klasycznej bieli i jednocześnie innowacyjnym rozwiązaniem, w przypadku np. wyboru koloru ścian.

Oświetlenie – ma znaczenie …

Zdecydowanie najmodniejszym i najbardziej stylowym elementem wyposażenia kuchni tego i przyszłego roku – są duże żyrandole! To niesamowite, jak wiele stylu oraz estetyki jest w stanie zapewnić taki gadżet. W momencie kiedy umieścimy go np. nad kuchenną wyspą, osiągniemy spektakularny efekt, który bez wątpienia zachwyci nie tylko domowników, ale również wszystkich gości. Dodatkowo, sprawdzonym rozwiązaniem okażą się również pojedyncze lub skompletowane lampki, które pomogą osiągnąć odpowiedni nastrój i sprawią, że nawet w kuchni poczujemy się naprawdę wyjątkowo.

Delikatność i klasyka – są na topie!

Dziś, zdecydowanym faworytem pozostają klasyczne, wyważone i stonowane rozwiązania – nie natomiast szalone warianty. Kwadraty, proste kształty, zielona przestrzeń, kwiaty, nieskomplikowane elementy ozdobne – to najmodniejsze kuchenne projekty, na które warto zwrócić uwagę. Okazuje się, że odchodzimy obecnie od nadmiaru treści i naddatku rzeczy. Skupiamy się raczej na sobie, na bliskości – aniżeli na tym, jaką ilość akcesoriów mamy w swoim wyposażeniu.

Total
0
Reakcji