tarcza antykryzysowa podpis prezydenta

Tarcza Antykryzysowa 6.0 podpisana przez prezydenta. Lada moment wrócą postojowe i zwolnienie z ZUS

Tarcza Branżowa / Tarcza Antykryzysowa 6.0 wchodzi w życie lada moment. Wczoraj podpisał ją prezydent Andrzej Duda. Na zwolnienie ze składek ZUS i postojowe czekają tysiące przedsiębiorców. 

Tarcza Antykryzysowa 6.0 zwana też Tarczą Branżową lada moment wejdzie w życie. Po uchwaleniu jej kilka dni temu przez Sejm trafiła do prezydenta, a ten właśnie ją podpisał.

Tarcza Antykryzysowa 6.0 podpisana przez prezydenta

Wczoraj (14.12.2020 r.) prezydent Andrzej Duda podpisał Tarczą Branżową, a dokładniej Ustawę z dnia 9 grudnia 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, oraz niektórych innych ustaw, w której znalazły się zapisy, na podstawie których przedsiębiorcy otrzymają wsparcie.

tarcza branżowa

O podpisaniu Ustawy poinformowano także na profilu prezydenta na Twitterze

Tarcza Branżowa podpis prezydenta – na Twitterze wrze

O pilne podpisanie ustawy apelował m.in. Paweł Kowal, który na swoim Twitter’owym profilu zwracając się do Olgi Semeniuk, pisał, że przedsiębiorcy są w tragicznej sytuacji i potrzebują pilnego wsparcia. Semeniuk dawała jednak do zrozumienia, że Tarczę Branżową prezydent podpisać ma lada moment, a Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii jest w stałym kontakcie z przedsiębiorcami.

To, że prezydent Andrzej Duda podpisał już ustawę, nie oznacza, że Tarcza Antykryzysowa 6.0 wchodzi już w życie. Aby do tego doszło, musi jeszcze zostać opublikowana, o czym przedsiębiorcom czekającym na wsparcie przypomina także ZUS.

O pilną publikację Ustawy zawierającej zapisy Tarczy Branżowej apeluje do rządu Paweł Kowal.

– Prosba od przedsiębiorców o pilną publikację tarczy 6.0, żeby weszło w życie. Od tego zależą ludzkie losy. – napisał Kowal, adresując te słowa do Olgi Semeniuk oraz Jadwigi Emilewicz, któremu na zarzuty dość szybko odpisała minister, twierdząc, że przedsiębiorcy “są zaopiekowani” przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

– Może pan poseł zajmie się pracą merytoryczną i przestanie uprawiać populizm. Tarcza branżowa podpisana przez Prezydenta. Przedsiębiorcy w stałym kontakcie z @MRPiT_GOV_PL i zaopiekowani”. – skomentowała podsekretarz stanu.

Semeniuk dodała także, że “nasz resort” czuwa nad losem przedsiębiorców, a dowodem na to mogą być działania podjęte przez rząd w ramach wcześniejszych tarcz antykryzysowych i finansowych.

Tarcza Branżowa – na co mogą liczyć przedsiębiorcy?

Branże wybrane przez rząd będą mogły liczyć m.in. na zwolnienie ze składek ZUS, świadczenie postojowe oraz mikrodotacje w wysokości 5 tys. zł, czyli te same instrumenty, które wdrożone zostały w podczas wiosennego lockdownu. Dodatkowo rząd w ramach walki ze skutkami kryzysu dopłaci 2000 zł do wynagrodzeń pracowników.

Dołącz do społeczności na Facebook i wspieraj nas swoją obecnością. Jesteśmy też na Twitterze!

Czytaj także
Total
0
Reakcji