godzina dla bałtyku godzina dla ziemi

Godzina dla Ziemi. Godzina dla Bałtyku – Wyłącz światła z Prime News!

Godzina dla Bałtyku to ogólnopolska akcja w ramach jej światowego odpowiednika “Godzina dla Ziemi WWF” mająca na celu zwrócenie uwagi na szkodliwość działań człowieka na stan środowiska – w tym roku ukochanego Morza Bałtyckiego.

W akcji godzina dla Ziemi WWF udział bierze aż 180 państw. Polska w ramach Godziny dla Bałtyku zorganizowała inicjatywę pod hasłem “Ocalmy Bałtyk, nim zatęsknimy”. Celem akcji jest ochrona środowiska Morza Bałtyckiego i zwiększenie świadomości dotyczącej zmian w nim zachodzących, a także zagrożeń z tym związanych.

Godzina dla Ziemi / Godzina dla Bałtyku. O której gasimy światła?

27 marca punktualnie o godzinie 20:30 światła zgasną w wielu miejscach całego kraju. Do akcji Godzina dla Bałtyku dołączy wiele instytucji, samorządów i firm.

Swój udział w akcji zapowiedziała także Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, która zapowiedziała zgaszenie świateł w Pałacu Prezydenckim i Belwederze.

Dołączyć może jednak także każda osoba, której losy zarówno środowiska naturalnego naszej planety, jak i samego Bałtyku nie są obce.

Godzina dla Bałtyku – jak sama nazwa wskazuje – potrwa dokładnie 60 minut. W innych krajach akcja Godzina dla Ziemi startuje także o 20:30 zgodnie z lokalnym czasem.

Prime News dołącza do Godziny dla Ziemi / Godziny dla Bałtyku. Wyłączmy światła dla naszej planety!

Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News, aby być zawsze na bieżąco

Czytaj także
Total
0
Reakcji