American Horror Stories

“American Horror Stories”: pierwszy zwiastun spin-offu hitowego serialu

Do premiery American Horror Stories – spin-offu popularnego serialu grozy autorstwa Ryana Murphy’ego – pozostał okrągły miesiąc. Z tej okazji stacja FX podzieliła się pierwszym, na razie jeszcze bardzo krótkim zwiastunem produkcji. Intensywny, utrzymany w alarmujących, krwistoczerwonych odcieniach teaser zapowiada mroczny i pełen napięcia serial.

Przypomnijmy: American Horror Stories debiutuje na amerykańskiej platformie streamingowej FX on Hulu już 15 lipca. W spin-offie zobaczymy ponoć wielu aktorów z oryginalnego American Horror Story, a każdy odcinek będzie stanowił odrębną historię.

American Horror Stories – krótki zwiastun już w sieci

Teaser rozpoczyna się od ujęcia na postać o kobiecych kształtach: stoi ona wewnątrz płonącego ogniska, a może stosu, jej głowę przyozdabia poroże, a oczy świecą się na czerwono. Później widzimy też: lewitujące ciało “zawieszone” między gałęziami drzew, pełzające węże, metalowe obcęgi. Całość trwa zaledwie piętnaście sekund.

W krótkim zwiastunie pojawiają się slogany reklamowe: “strach przybiera nową formę” oraz “nowa, zwichrowana antologia”. Na oficjalnym profilu American Horror Story w serwisie Twitter spin-off zapowiadany jest słowami: “więcej grozy niż będziesz w stanie znieść”. Tak przedstawia się logotyp projektu American Horror Stories:

American Horror Stories
American Horror Stories – zwiastun już w sieci. Kiedy premiera? / Foto Prime News: twitter.com/AHSFX

American Horror Stories: teaser, kiedy premiera?

Spin-off AHSAmerican Horror Stories – zostanie pokazany przez serwis VOD FX on Hulu, który uruchomiono w marcu ubiegłego roku. Serial ma liczyć siedem epizodów, co oficjalnie potwierdza portal “Bloody Disgusting”. Jeszcze niedawno mówiono o szesnastu odcinkach. Premiera w Stanach Zjednoczonych przypada na 15 lipca 2021 roku. Nie wiadomo, czy serial trafi też na polskie ekrany.

American Horror Stories każdy odcinek będzie stanowił osobną, jednogodzinną opowieść. Poruszone zostaną w nich mity, miejskie i ludowe legendy, znane historie z dreszczykiem. Ponoć w większości epizodów pojawią się aktorzy związani z bazowym serialem (American Horror Story). Nie ujawniono szczegółów obsadowych; wiemy natomiast, że Sarah Paulson wyreżyseruje przynajmniej jeden odcinek spin-offu. Emisja w Polsce jest na tym etapie zagadką, choć sukces poprzednich produkcji Ryana Murphy’ego w naszym kraju bynajmniej nie przekreśla takiej możliwości.

Tegoroczne lato to dobry czas dla fanów opowieści z dreszczykiem i twórczości Murphy’ego. Na 25 sierpnia przypada start 10. sezonu oryginalnego American Horror Story – z podtytułem Double Feature. W nowych odcinkach kultowej produkcji FX zobaczymy między innymi Evana Petersa, Sarah Paulson, Frances Conroy, Kathy Bates, Macaulaya Culkina, Matta Bomera, Angelikę Ross i Neala McDonougha.

Total
70
Reakcji