9-1-1: Teksas sezon 3

Serial “9-1-1: Teksas” Ryana Murphy’ego przedłużony na 3. sezon

Stacja Fox Broadcasting Company przedłużyła emisję serialu “9-1-1: Teksas” na trzeci sezon. Nowe odcinki hitowej produkcji powrócą na ekrany amerykańskiej telewizji po przerwie świątecznej na zimę/wiosnę 2022 (midseason). Wnioskując po poprzednich sezonach, 3. seria wystartuje w styczniu.

“9-1-1: Teksas” jest spin-offem serialu “9-1-1”, który również dostał zamówienie na następny (piąty) sezon. Powrót planowany jest na jesień tego roku. Bohaterami obu odsłon “9-1-1” są strażacy i ratownicy medyczni. Bazowy serial toczy się w Los Angeles, a spin-off, zgodnie z tytułem, w gorącym stanie Teksas.

9-1-1: Teksas – będzie sezon 3.

Zamówienie na kolejne sezony nie jest wielkim zaskoczeniem. Serial “9-1-1” w swoim trzecim sezonie mógł pochwalić się średnią oglądalnością na poziomie 10,42 mln widzów. Drugi sezon “9-1-1: Teksas” nadal jest emitowany – ostatni odcinek zaplanowano na 24 maja. Pierwsza seria spin-offu była oglądana średnio przez 9,09 mln osób w USA. Serial pokazywany był też przez FOX Polska.

Michael Thorn, prezes działu Fox Entertainment, zapowiada, że w trzecim sezonie “9-1-1: Teksas” pojawi się odcinek crossoverowy, w którym skrzyżują się losy postaci z obu serii. Nie będzie to pierwsze tego typu wydarzenie: w odcinku “Hold the Line” z 1 lutego 2021 r. pojawili się Evan “Buck” Buckley i Eddie Díaz – chyba najbardziej uwielbiani bohaterowie z bazowego “9-1-1” (grani przez Olivera Starka i Ryana Guzmana).

Twórcami cyklu “9-1-1” są Ryan Murphy, Brad Falchuk i Tim Minear. Za realizację obu seriali odpowiadają studia 20th Century Fox Television, Ryan Murphy Television i Brad Falchuk Teley-Vision. “Teksas” jest produkowany wykonawczo m.in. przez Murphy’ego, Angelę Bassett, Falchuka i Bradleya Bueckera.

9-1-1: Teksas – nowy sezon serialu Ryana Murphy’ego

W pierwszym sezonie “9-1-1: Teksas” elegancki nowojorski strażak Owen Strand (Rob Lowe) przybywa do miasta Austin na południu Stanów Zjednoczonych, gdzie będzie kontynuował swoją pracę z nową ekipą. Z początku nikt nie jest mu przychylny, ale mężczyzna szybko zdobywa sobie podwładnych pozytywną energią i urokiem osobistym.

Bohaterami “9-1-1: Teksas” są też: syn Owena, TK (Ronen Rubinstein), jego chłopak – policjant Carlos (Rafael L. Silva), strażaczka i wierna muzułmanka Marjan (Natacha Karam), transpłciowy Paul (Brian Michael Smith), a także Judd (Jim Parrack), Grace (Sierra McClain) i Mateo (Julian Works). W pierwszym sezonie w roli ratowniczki medycznej pojawia się Liv Tyler, zastąpiona potem przez Ginę Torres (która gra inną postać).

Nadejście sezonu 3. “9-1-1: Teksas” zwiastuje między innymi aktor Rafael L. Silva, w krótkim nagraniu wideo na swoim profilu w serwisie Instagram. Informacje o przedłużonej emisji można znaleźć też na jego Twitterze.

Czytaj także
Total
0
Reakcji