Szkoła dla elity książka

“W głębi klasy. Szkoła dla elity” – książka na podstawie serialu Netfliksa

Przedwczoraj do sprzedaży na polskim rynku trafiła książka W głębi klasy. Szkoła dla elity – kontynuująca watek przedstawiony w kultowym serialu Netfliksa. Autorką jest hiszpańska pisarka Abril Zamora, która była też scenarzystką paru odcinków drugiego sezonu Élite.

Pozycja znalazła się na półkach w polskich księgarniach 5 maja i pojawiają się w niej zupełnie nowe postacie. Na oficjalnej stronie wydawcy (Pascal.pl) można znaleźć szczegółowy opis fabuły:

— Czy na pewno wiesz wszystko o zabójstwie Mariny? W szkole był jeszcze ktoś, kto życzył jej śmierci… W cieniu szkolnych gwiazd żyją przecież też inni uczniowie… Poznaj całą historię! Paula cierpi z powodu nieszczęśliwej miłości, o której nie może nikomu powiedzieć. Janine, dziewczyna w rozmiarze 40, skrywa tajemnicę, której ujawnienie naraziłoby ją na niebezpieczeństwo. Jej przyjaciel Gorka, ogarnięty obsesją na punkcie seksu, zaczyna czuć coś więcej do nieodpowiedniej osoby, a Mario, drugoroczniak i ekspert od prześladowania innych, odkrywa, że po raz pierwszy sam padł ofiarą szantażu. Na Maríę Elenę wszyscy w Las Encinas mówią Melena (Czupryna), bo kiedyś z powodu problemów emocjonalnych straciła włosy. Nikt jednak nie wie, że za fasadą bogactwa i przepychu kryje się smutna historia rodzinna.

W głębi klasy. Szkoła dla elity – książka na podstawie hitowego serialu Netfliksa

Głównym motywem książki jest intryga kryminalna i zabójstwo Mariny Nunier Osuny – bohaterki sezonu pierwszego Szkoły dla elity. W serialu grała ją María Pedraza. W głębi klasy liczy sobie trzysta dwadzieścia stron. Autorką polskiego tłumaczenia jest Magdalena Olejnik.

Autorka oryginału Abril Zamora pracowała przy takich telewizyjnych projektach jak Temporada baja (2016) i nadchodzący serialowy dramat Todo lo otro. Jako aktorka pojawiała się też w serialu Antena 3/Fox Spain Uwięzione (Vis a vis).

Szkoła dla elity powraca na platformę Netfliksa z czwartym sezonem już 18 czerwca. Ponoć liczy on osiem odcinków. W nadchodzącej serii nie zobaczymy, niestety, następujących aktorów: Miny El Hammani (grającej Nadię), Ester Expósito (Carla), Danny Paola (Lucrecia), Jorge’a Lópeza (Valerio) oraz Álvaro Rico (Polo). Choć bohaterowie mieli rzesze fanów, twórcy obiecują nowe, ciekawe postacie, które zajmą ich miejsce.

Nowi aktorzy, związani ze Szkołą dla elity, to: Carla Díaz, Martina Cariddi, Andrés Velencoso, Manu Rios, Pol Granch i Diego Martín. Niektórzy wystąpią jako uczniowie prestiżowego, prywatnego liceum Las Encinas, ale nie wszyscy. Jako główni bohaterowie powracają Ander, Guzmán, Samuel, Omar, Cayetana i Rebeca, a także tworzący ich role weterani serialu.

Kilka miesięcy temu emisję serialu przedłużono też na sezon piąty.

Szkoła dla elity książka
Szkoła dla elity – zdjęcie z sezonu 4. / Foto Prime News: Netflix
Czytaj także
Total
0
Reakcji